Тріщина у ДніпроГЕСі: що роблять для її ліквідації

Тріщина у ДніпроГЕСі: що роблять для її ліквідації

"Укргідроенерго" витратить на ремонт греблі 100 млн грн власних коштів.

Знайдені під час ремонту автопереїзду через ДніпроГЕС тріщини у плитах 1932 року ліквідують у плановому порядку, ремонтні роботи на греблі буде закінчено у визначений термін.

Про це розповів генеральний директор підприємства "Укргідроенерго", на балансі якого перебуває ДніпроГЕС, Ігор Сирота в інтер'ю виданню "Заноза".

Так, за словами Сироти, під час ремонту греблі тріщин знайшли кілька, а не одну, як повідомлялося раніше. Величезні поздовжні тріщини довжиною близько 500 метрів виявилися на плитах, які було покладено ще у 1932 році. Після низки нарад із експертами та профільними організаціями проблему вирішили ліквідувати за допомогою посилення плит металом, анкеровки та приведення до ладу швів – ця частина конструкції греблі дуже постраждала через корозію та постійний рух вантажівок надвеликої ваги.

Усього на ремонт витратять близько 100 млн грн. Це власні кошти підприємства, а не бюджетні.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський під час візиту до Запоріжжя наказав відремонтувати греблю ДніпроГЕСу до 15 жовтня, або генеральний директор підприємства "Укргідроенерго", на балансі якого знаходиться гребля, піде у відставку. З 15 серпня на ДніпроГЕСі стартували ремонтні роботи, внаслідок яких для руху закрили дві смуги з чотирьох. Це призвело до справжнього транспортного колапсу у місті та до масштабних заторів на дорогах.

З 2 вересня на автопереїзді через греблю ДніпроГЕСу та мостах Преображенського впроваджено реверсивний рух. Реверсивний рух буде застосований у разі необхідності та у залежності від напрямку транспортного потоку.

З метою розвантаження мостів міська влада нещодавно запустила катерне сполучення через Дніпро, а також пообіцяла додаткові електрички з Хортицького району до міста. Ремонту повинно вистачити на три роки – потім греблю повністю перекриють для руху, щоправда, до цього часу обіцяли добудувати запорізькі мости.

Також ми писали, як на греблі ДніпроГЕСу імітують ремонт, пока місто захлинається у транспортному колапсі. Втім, представники "Укргідроенерго" обіцяють відновити нормальний рух через греблю вже 1 жовтня.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі