"Це дієва екологічна практика": депутат Запорізької міськради прокоментував петицію про заборону пластикових пакетів у Запоріжжі

'Це дієва екологічна практика': депутат Запорізької міськради прокоментував петицію про заборону пластикових пакетів у Запоріжжі

Запоріжжя, як промислове серце України, щороку посідає топові позиції серед найзабрудненіших міст Европи. До цього ж місто зіткнулося ще з однією актуальною проблемою: масове та безконтрольне використання пластикових виробів, зокрема поліетиленових пакетів. 800-тисячне населення міста поступово утопає у тоннах поліетиленового забруднювача.

Зважаючи на критичну ситуацію екологічного становища Запорізького краю, було складено петицію про заборону використання поліетиленових пакетів. Петицію активно підтримали мешканці міста і наразі вона передана на розгляд запорізьких депутатів.

Видання "Фактів Запоріжжя" вирішило поцікавитися незалежною думкою депутатів з приводу даної ініціативи.

Депутат Запорізької міської ради Андрій Согорін вважає, що петиція абсолютно доцільна й корисна для суспільства. У европейських країнах вже давно працює така практика й доволі успішно.

"Я повністю підтримує ініціативу щодо заборони поліетиленових пакетів. Для Європи це дієва екологічна практика. У разі позитивного рішення з боку депутатів міськради, ми готові виступити у підтримку цього починання", - прокоментував депутат від фракції "Солідарність".

Нагадаємо, що «Петиція щодо заборони продажу та використання торгівельними мережами та громадянами поліетиленових пакетів (пластикових мішків, пакетів або торбинок), окрім виготовлених з екологічно чистих матеріалів» була опублікована на сайті Громадської організації «Справжні дії» 18 січня 2019 року. Автором та ініціатором є голова ГО «Справжні дії» Валерія Салтан.

У зверненні пропонується внести корективи до нормативних актів, де йдеться про особливості роздрібної торгівлі в Україні, та передбачити адміністративну відповідальність за порушення заборони.

На сьогодні в Україні відносини у сфері роздрібної торгівлі регулюються двома нормативними актами:

1) наказом Міністерства економіки України № 104 від 19.04.2007 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за № 1257/14524 від 08.11.2007 року «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами»;

2) наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України № 185 від 11.07.2003 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 липня 2003 року за № N 628/7949 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами».

Проте в жодному із зазначених нормативних актів питання поводження з поліетиленовими (пластиковими) пакетами під час роздрібної торгівлі фактично не врегульоване.

Наразі петиція перебуває на розгляді запорізьких депутатів, а саме міського голови Володимира Буряка та голови Запорізької облради Григорія Самардака.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі