Турецька компанія за 1 мільярд відремонтує трасу Харків-Ялта

Турецька компанія за 1 мільярд відремонтує трасу Харків-Ялта

Ділянку автошляху М-18 від Василівки до Мелітополя ремонтуватиме нова компанія з Туреччини.

6 травня Службою автомобільних доріг у Запорізькій області з турецькою компанією ÖZALTIN İNŞAAT TİCARET VE SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ укладено два договори на проведення середнього ремонту двох ділянок дороги державного значення Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта М-18.

Ділянку від Василівки Мелітополі, відстанню 55 кілометрів 651 метр буде відремонтовано за 1 086 836 890 гривень, відповідно середня вартість ремонту одного кілометра дороги складає 19 547 426 гривень.

Не зважаючи на те, що участь у відкритих торгах брали участь найбільші підрядники Укравтодору - ТОВ «ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ», ТОВ «Шляхове будівництво «АЛЬТКОМ», ТОВ «Ростдорстрой» та ТОВ «Автомагістраль-Південь», ÖZALTIN було запропоновано найбільш економічно вигідну пропозицію, яка була на 8 % менше очікуваної вартості.

Перед початком торгів ТОВ «Автомагістраль-Південь» і «Онур» оскаржували в Тендерну колегію Антимонопольного комітету на допуск Ozaltіn до торгів. Компанії відзначали, що турецька фірма на вимогу підтвердити досвід надала договори, які були укладені не протягом останніх трьох років, як того вимагав замовник, а ще раніше. Однак згодом «Онур» і «Автомагістраль-Південь», майже одночасно відкликали всі свої скарги за двома тендерам.

Вже 16 квітня рішенням тендерного комітету переможцем в обох закупівлях визнано ÖZALTIN İNŞAAT TİCARET VE SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ.

Зазначимо, що на території України компанія Ozaltin будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та поточний середній ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення не здійснювала. У 2019 році ПрАТ «Укргідроенерго» підписало меморандум з турецькою компанією Ozaltin Holding щодо співробітництва в будівництві Канівської ГАЕС.

Субпідрядником, який буде виконувати не менше 20 % обсягу робіт вказано ПП «Автомагістраль», спеціальне будівельне обладнання та асфальтозмішувальна пересувна установка ДС-168 також орендовані у цього підприємства. Діяльність даного підприємства у рамках декілька кримінальних проваджень перевіряють правоохоронці Київської та Житомирської областей. В ході досудової перевірки встановлено, що в період 2018-2019 років службовими особами установ та підприємство на території Київської та Житомирської областей, шляхом зловживання своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, під час укладення та виконання договорів з ремонту автошляхів завищували вартість та об’єми робіт, з метою привласнення грошових коштів.

Враховуючи викладені факти можна припустити, що ремонт траси М-18 на ділянці Василівка-Мелітополь буде виконувати ПП «Автомагістраль», користуючись документами Ozaltin.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі