Запоріжанин звернувся до нардепа з приводу злочинних діянь голови ОДА

Запоріжанин звернувся до нардепа з приводу злочинних діянь голови ОДА

На просторах соціальної мережі Телеграм з’явилось звернення до народного депутата Геннадія Касая від запоріжанина, бійця АТО – Олексія Солодовника щодо сумнівних діянь губернатора області Віталія Туринка.

"Про політику голови Запорізької обласної державної адміністрації Віталія Вікторовича Туринка та його команди." З таких рядків починається звернення автора.

Спираючись на волю народу на президентських виборах, коли переміг Володимир Зеленський, Солодовник зазначає, що запоріжани чекали нового, чесного очільника області, як «мани небесної», який буде дотримуватись правил влади нового формату та намагатися стрімко розвинути регіон.

Однак чомусь після очікування не виправдались. Відразу призначення голови області виявились не зовсім зрозумілими. Перше що порушив Туринок, обіцянку Зеленського щодо викорінення кумівства.

Туринок, в рамках політики Президента, публічно представив проєкт «соціальний ліфт» (для підбору кадрів на посади голів РДА), постійно у своїх виступах акцентує увагу на боротьбу з корупцією, - звісно це, так би мовити, для галочки та для замилювання очей Офісу Президента.

Все ж таки, не зовсім керуючись статутом нової формації пан Туринок назначив кума – Володимира Тарасенко своїм заступником в ЗОДА.

Однак чим керувався губернатор при відборі «персоналу» так і не прокоментував.

Призначення Івана Федорова теж виявилось незрозумілим не тільки містянам, а й запорізьким нардепам, а саме: Михайлу Крячку, Роману Сохі, Сергію Штепі, Марині Нікітіній, Геннадію Касаю та Артему Кунаєву, яких цей факт взагалі обурив.

Івану Федорову вони згадали його активну позицію у партії Петра Порошенка, який під час виборів підтасовував результати, вів активний заробіток на бюджеті Мелітополя та наразі займається керуванням усіма сумнівними оборудками на обласному рівні. Однак і цей факт призначення залишився не прокоментованим з боку очільника.

У автора виникає питання, а чи не покриває Віталій Туринок корупційні чинники, які були налагоджені його попередником Костянтином Брилем, схеми якого, настільки успішні, що працюють навіть після його звільнення та приходу до влади не дружньої команди?

Адже маючи доступ до Офісу президента, мати можливість поставити на особливий контроль Нацполіції, генерального прокурора та СБУ будь-яке кримінальне провадження, «діла» Бриля та його поплічників залишаються не викритими.

До прикладу наводяться кримінальні діла голови рибоохоронного патруля – Дмитра Чайки, який отримав посаду голови Управління завдяки товариським стосункам матері із колишнім головою Запорізької облдержадміністрації.

Чому не розслідуються злочини ДП «Місцеві дороги Запорізької області», саме створення якого є кримінальним правопорушенням Бриля, а саме: договірні тендери на отримання об’єктів, відмивання бюджетних мільйонів, ремонтування доріг родичами посадовців, «освоювання» бюджетних коштів.

Чому Туринком не розслідується сумнівне виділення земельних ділянок вітро- та сонячні електростанції та привласнення тисяч гектарів земель сільсько-господарського призначення Брилем, чи скоєння злочинів їм же в сфері безпеки та оборони Запорізької області?.

Ще більше питань виникає у злободенній темі екології Запоріжжя, яка «на ладан дихає».

Нагадаємо, ми писали про те, як перший заступник голови Запорізької області екофонд розподіляв, скільки коштує охорона довкілля у Запоріжжі та як посадовці виділили на реконструкцію площі Фестивальної 200 мільйонів гривень.

Тому Солодовник має припущення, що пан Туринок у «долі» або просто заплющує очі на безчинство. Тому пропонує нардепу Касаю посприяти внесенню відомостей до єдиного реєстру досудових розслідувань профільними правоохоронними органами України.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі