У центрі Запоріжжя громадськість проводить еко-страйк

У центрі Запоріжжя громадськість проводить еко-страйк

Сьогодні, 27 вересня, в Запоріжжі проходить страйк молоді проти глобальних змін клімату в рамках Global #WeekForFuture September 20-27, 2019. Кореспондентка видання "Факти Запоріжжя" наразі на місці події.

Так, на площі Фестивальній зібралися небайдужі в складі 9 осіб.

"Діти, студенти та дорослі з усього світу йдуть на #ClimateStrike, щоб закликати державу утримувати рівень потепління нижче небезпечного рівня у 1.5 градуси Цельсію і захищати наше майбутнє", - повідомляють організатори.

Вимоги для запорізької місцевої влади:
1. Енергоефективність - пріоритет № 1! Повною мірою використати потенціал енергозбереження в усіх секторах.
2. Зменшення шкідливих викидів промислових підприємств та ефективний контроль за станом довкілля з боку органів влади!
3. Ні одноразовому пластику! Заборонити використання, імпорт та виробництво одноразового посуду, пакетів.
4. Організовувати і підтримувати роздільний збір, переробку і безпечну утилізацію сміття, простроченої та відпрацьованої медичної продукції, а також компостування органіки.
5. Зеленому місту - зелений транспорт! Розвивати громадський електротранспорт та велоінфраструктуру у м. Запоріжжі. 
6. Збільшення зелених насаджень в місті – збереження, створення й розвиток скверів та парків і мораторій на забудову зелених зон Запоріжжя!
7. Впровадження пріоритетної та якісної кліматичної освіти для влади, вчителів та учнів.
8. Правдиве висвітлення екологічних проблем в медіа.

Ось деякі ключові факти про екоситуацію в світі:
- Вчені-кліматологи одноголосні в тому, що антропогенне забруднення атмосфери парниковими газами є основною причиною глобального потепління.
- 6 найспекотніших років за всю історію спостережень були з 2010 року.
- Пов'язані з кліматом стихійні лиха, такі як повені, урагани, спека і посухи, щорічно завдають сотні мільярдів доларів збитків, руйнуючи життя людей і тварин по всьому світу.
- Промислові тваринні ферми та великі сільськогосподарські комплекси окрім експлуатації тварин та земель, викидають небезпечний парниковий газ - метан.
- На сміттєзвалищах, куди потрапляє понад 90% усіх відходів України, також утворюється метан, що сприяє нагріванню планети. 
- Все це щоденно призводить не лише до збільшення температури на планеті, а й до зростання кількості кліматичних біженців, підняття рівня моря, нарощує соціальну нерівність та кліматичну кризу.
- Школярі та студенти зі всього світу щосили намагаються привернути лідерів до відповідальності за виконання необхідних дій, які будуть захищати майбутнє для всіх наступних поколінь.
- У нас є рішення - підвищення енергоефективності та справедливий перехід на відновлювальну енергетику, яка в останні 5 років стала дешевшою, ніж викопне паливо в багатьох країнах світу та залучає більшість інвестицій.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі