У депутата Запорізької облради знайшли солідну яхту за 6 млн грн

У депутата Запорізької облради знайшли солідну яхту за 6 млн грн

Депутат облради Андрій Гогунський задекларував придбання моторної яхти для морських мандрівок Aquanaut Privilege 1250 AK за 49 тисяч гривень.

Депутат Запорізької обласної ради від ВО «Батьківщина» та керівник фермерського господарства «Токмачане» Андрій Гогунський  у 2019 році задекларував придбання двох водних засобів.

Так, 2 вересня Андрій Владленович став власником водного засобу BRIG № 570, 2016 року випуску, вартістю 49 950 гривень, а 10 вересня придбав Aquanaut Privelege 1250 AK, 2007 року випуску, вартістю 49 900 гривень.

Нас зацікавила задекларована вартість водних засобів, адже сума до 50 тисяч це максимальний платіж, який у 2019 році може бути виконаний готівкою. За чинними нормами платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку. Як всі розуміють при цьому необхідно сплачувати обов’язкові платежі на користь держави.

Ми промоніторили Інтернет і з’ясували, що вартість такої яхти Aquanaut Privelege 1250 AK розпочинається від 200 тисяч євро, або 6 мільйонів гривень.

Aquanaut Privilege 1250 AK - це моторна яхта зі сталевим корпусом довжиною 12.65 м, шириною 4.1 м, з осадкою 1.10 м, водотоннажністю 16 т, яка може розганятися до 9 вузлів. Яхта з корпусом із сталі має сертифікацію CE (B), тобто призначена для виходів у море на відстань до 200 миль від берега. Випускається компанією Aquanaut Нідерланди.

Світлини яхти, яка за версією депутата Гогунського, коштує 50 тисяч гривень.

Аналогічна ситуація і з задекларованою вартістю катеру з підвісним мотором Brig Navigator 570, яка за даними з відкритих джерел, перевищує 15 тисяч доларів США, або 400 тисяч гривень.

Brig Navigator 570 - це катер з підвісним мотором довжиною 5.70 м з 10 місцями для пасажирів і осадкою 0.50 м, який може розганятися до 32 вузлів. Катер з корпусом зі склопластику має сертифікацію CE (C), тобто призначений для виходів в межах берегової зони. Катер Brig Navigator 570 випускається компанією Brig.

Враховуючи той факт, що у 2019 році задекларований дохід родини Гогунських перевищив 2,2 мільйона гривень та наявність грошових активів у розмірі понад 12 мільйонів гривень, підтвердити джерело походження коштів Андрій Гогунський міг без проблем.

Але у випадку зазначення реальної вартості водних засобів Андрій Гогунський повинен був у десятиденний термін з моменту придбання майна зобов’язаний повідомити Національне агентство про суттєві зміни у майновому стані.

Просимо правоохоронні органи розглянути дану публікацію як повідомлення про вчинене депутатом Запорізької обласної ради Андрієм Гогунським кримінального правопорушення передбаченого ст. 366-1 «Декларування недостовірної інформації» Кримінального Кодексу України в порядку ст. 214 КК України.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі