У Кирилівці мільйони людей не мають постійного доступу до питної води

У Кирилівці мільйони людей не мають постійного доступу до питної води

Курортний сезон у Кирилівці продовжується, але сьогодні туристи й ті, хто пропонує їм відпочинок, змушені обходитися без води. І це при тому, що зараз якраз розпал сезону й відпочивальників в рази більше, ніж на початку липня. Під час, коли в країні ще бушує коронавірус, в курортному селищі люди позбавлені можливості елементарно помити руки.

Попри те, що місцева влада зобов’язалась подавати воду по графіку, вода у кранах відсутня, власники баз відпочинку змушені завозити воду цистернами від комунального підприємства «Жилкомсервіс».

Питання води та каналізації для мешканців Кирилівки й мільйонів туристів, які щорічно відвідують курорт не нове. Міська влада щорічно виконує ремонт водогону питної води, на що витрачає мільйони з місцевого бюджету.

Так, у період 2017-2019 роки, Кирилівська селищна рада на капітальний ремонт водогону витратила понад 5,7 мільйона гривень.

У 2017 році на капітальний ремонт водопроводу по вул. Радянська смт Кирилівка було витрачено 1 097 074 грн.

У 2018 році на ліквідацію аварійного стану наявного водогону питної води від с. Шелюги до смт Кирилівка на ділянці ПК6+71 - ПК11+21 було витрачено 1 423 409 грн. На капітальний ремонт водопроводу по вул. Свердлова смт Кирилівка було витрачено 1 015 292 грн, а на капітальний ремонт водопровідної мережі по проспекту Азовському смт Кирилівка ще 827 811 грн.

У 2019 році на ліквідацію аварійного стану наявного водогону питної води від с. Шелюги до смт Кирилівка на ділянці ПК2+71-ПК6+71 було витрачено 1 393 244 грн.

Як бачимо, місцева влада не шкодує коштів на вирішення питання з постачанням питної води мешканцям та гостям Кирилівки, але більше схоже, що гроші проста «заривають» у землю.

Але питання зрушилось з місця, проблема водопостачання й водовідведення в смт Кирилівка вирішувалась на державному рівні, у червні на черговому пленарному засіданні Верховної Ради України було розглянуто проєкт закону про ратифікацію Рамкової угоди між Урядом України і Урядом Королівства Данія щодо загальних умов і процедур, організаційних заходів і фінансових умов реалізації програми Danida Business Finance в Україні. У рамках цієї програми буде профінансовано будівництво споруд водопостачання і водовідведення в курортному селищі Кирилівка.

Проєктом передбачено:

- забезпечення водопостачання з західного групового водопроводу об'ємом 12 тис. м3/добу;

- відведення очищеної води від каналізаційних очисних споруд в Молочний лиман для збереження його рівня;

- будівництво централізованих мереж водопостачання і водовідведення з насосними станціями потужністю 12 тис. м3/добу.

Сподіваємось, що даний проєкт не перетвориться на політичний піар нардепів та обласної влади, а після отримання дозвільних документів обрали кваліфікованого підрядника, який зможе завершити будівництво, в іншому випадку, вулицями Кирилівки й надалі будуть їздити цистерни  КП «Жилкомсервіс».

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі