У Мелітополі будинок для військових перетворюється на притулок для безхатченків

У Мелітополі будинок для військових перетворюється на притулок для безхатченків

Ця історія — чергова чорна пляма на репутації нинішнього представництва Запорізької облдержадміністрації.

Останнім часом низка всеукраїнських ЗМІ підіймає питання недобудов для військових, які зводять десятиліттями. Не виключенням є й недобудована багатоповерхівка у Мелітополі, яку почали будувати для військових ще у 2000-х роках.

Як повідомляють видання, на даний час у зазначеній будівлі проживають безхатченки замість військових. Нещодавно у підвалі було знайдено труп чоловіка із соціально незахищених верств населення.

Дев'ятиповерхівка в центрі Мелітополя - довгобуд зі стажем. Будувати почали ще у вісімдесятих, а на початку двотисячних заселили тільки три під'їзди. Інші два, недобудовані, набуло Міноборони для забезпечення житлом звільнених військових. Сімдесят квартир мали здати ще 15 років тому, навіть видали ордери, але роботи зупинили. Виділені Урядом гроші були привласнені спритними бізнесменами.

Ми провели власне журналістське розслідування, у ході якого з’ясували, що мешканцям Мелітополя, які залишились без квартир необхідно звертатися до Віталія Туринка, і причина не тільки у тому, що він очолює головний орган виконавчої влади у Запорізькій області, а й тому, що він може мати безпосереднє відношення до зазначеної історії.

З матеріалів справи:

01.11.2004 в бюлетені "Вісник державних закупівель" на замовлення ДП "Укрконверсбуд" опубліковано оголошення про торги № 30 (163) про закупівлю житла (квартир) у м. Мелітополі Запорізької області в кількості 58 квартир, загальною площею 3574, 14 кв.м.

В листопаді 2004 року, за вказівкою Олега Попова, невстановленим слідством співробітниками ТОВ "Постулат", були підготовлені та надані в ДП "Укрконверсбуд" документи ТОВ "Постулат" та ТОВ "ВО "Металресурс" для участі в тендерній закупівлі квартир у м. Мелітополі Запорізької області в кількості 59 штук, оголошених ДП "Укрконверсбуд" щодо забезпечення житлом військовослужбовців. При цьому, ліцензії на будівельну діяльність у ТОВ "Постулат" та ТОВ "ВО "Металресурс" на момент участі в тендері були відсутні.

Для забезпечення перемоги ТОВ "ВО "Металресурс" в торгах, невстановлені особи за вказівкою Олега Попова, навмисне направили тендерну пропозицію з гіршими умовами від ТОВ "Постулат".

У результаті вищевказаних дій, спрямованих на шахрайське заволодіння бюджетними коштами, ТОВ "ВО "Металресурс" виграло тендер на закупівлю житла (квартир) для військовослужбовців, звільнених у запас або у відставку в м. Мелітополі Запорізької області, таким чином, згідно з результатами тендеру від 24.11.2004 року ТОВ "ВО "Металресурс" є переможцем, у зв'язку із чим між ДП "Укрконверсбуд" і ТОВ "ВО "Металресурс" укладено договір № 5/12-04 від 02.12.2004 року.

У період з грудня 2004 року по травень 2005 року Олег Попов шахрайським шляхом заволодів бюджетними коштами у сумі 1 20  818 грн (один мільйон двісті сім тисяч вісімсот вісімнадцять гривень).

Вироком колегії суддів Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя  від 30.12.2013 Попова Олега Анатолійовича визнано винним у вчиненні злочинів передбачених ч.1 ст.358, ч.4 ст.358 КК України і призначено покарання у вигляді 2 (двох) років обмеження волі.

Так, під час досудового розслідування правоохоронці отримали докази про безпосередню участь посадових осіб ТОВ «Постулат» у плануванні та вчиненні кримінального злочину. Для тих хто не в контексті, зазначимо, саме Віталій Туринок у період з квітня 2005 до вересня 2008 року обіймав керівні посади у ТОВ «Постулат», відповідна інформація вказана на сайті Запорізької обласної адміністрації.

Олег Попов, засуджений за розкрадання бюджетних коштів виділених на будівництво квартир для військових у Мелітополі, є родичем Дмитра Попова - співвласника ювелірного заводу «Золотий вік» та «Ломбарду Капітал», який лобіював призначення Віталія Туринка на посаду голови Запорізької ОДА.

Також у матеріалах зазначеного кримінального провадження ми зустріли пояснення нового начальника організаційного відділу, заступника керівника апарату Запорізької обласної державної адміністрації Андрія Матохнюка, що його участі під час підготовки документів для участі в тендерній закупівлі квартир у Мелітополі Запорізької області в кількості 59 штук, оголошених ДП «Укрконверсбуд» щодо забезпечення житлом військовослужбовців.

З матеріалів справи:

Матохнюк А.А. пояснив, що з 2004 року працював начальником юридичного департаменту ТОВ "Постулат". Він знає про тендер, що проводило ДП "Укрконверсбуд" для будівництва будинку в м. Мелітополь. Хто із ТОВ "Постулат" готував документи для участі в тендері він не пам'ятає. Про обставини тендеру він нічого не пам'ятає. Все що він може сказати про тендер, це те, що в його присутності Олег Попов за директора  ТОВ "ВО "Металресурс" підписав договори з  ДП "Укрконверсбуд". Андрій Матохнюк надавав на прохання директора ТОВ "ВО "Металресурс" юридичну допомогу цьому підприємству. Директор  ТОВ "ВО "Металресурс" давав йому довіреності для оформлення майданчиків для підприємства.

Спираючись на вищевикладену інформацію простежуємо наступну ситуацію: на даний час керівні посади в Запорізькій ОДА обіймають представники бізнес-структур, які ще 15 років тому розпочали розкрадати бюджет, тільки зараз вони вийшли на новий рівень та сформували нову команду.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі