У МОЗ пояснили, навіщо українців зобов'язали новити маски

У МОЗ пояснили, навіщо українців зобов'язали новити маски

У Міністерстві охорони здоров’я наголошують на тому, щоб люди заходили у громадські місця лише в захисних масках, оскільки на нинішньому етапі всіх розглядають, як потенційно інфікованих.

Про це під час брифінгу 2 квітня повідомив заступник Міністра охорони здоров’я та головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

«Ми розуміємо, що маска не захищає людину. Але коли є маска, то виділення біологічного матеріалу, яке може містити збудник, зменшується, і не досягає півтора метра, а може виділятись не більше ніж на 10-15 сантиметрів», — зазначив санітарний лікар.

Також, за його словами, у разі недотримання соціальної ізоляції, маска на обличчі людини, яка ще можливо без симптомів, але може бути інфікованою, знижує ризики зараження інших. Натомість, респіратори з клапанами видиху, на відміну від масок, можу захищати лише тих, хто такі респіратори носить, а не людей довкола.

«Клапан видиху дозволяє виділятись великій кількості повітряного потоку, який може містити збудник інфекційної хвороби», — додав Віктор Ляшко.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі