У селищі Кушугум влаштували "сміттєвий апокаліпсис": до чого тут селищна рада?

У селищі Кушугум влаштували 'сміттєвий апокаліпсис': до чого тут селищна рада?

Мешканці Кушугуму скаржаться на ігнорування селищним головою норм екологічного законодаства. Це пов'язано з утворенням сміттєвої звалки на території селища.

До нашої редакції надійшов лист від місцевої мешканки Кушугуму. За її даними, в селищі постала критична екологічна проблема, справжній «сміттєвий апокаліпсис». Справа в тому, що селищний голова Кушугуму — Загребельна Галина Олексіївна, ігноруючи всі норми чинного екологічного законодавства, збирає гроші за вивіз сміття .

Так, у населеному пункті налічується 3500 дворів, і з кожного двору місцева влада збирає кошти у розмірі приблизно 50 грн. Загалом, це 175 тис. грн на місяць. Річна сума становить 2 млн 100 тис. гривень. Замість того, щоб вивозити сміття на відповідний полігон до міста Запоріжжя, селищний голова Загребельна Г.О. вирішила це питання інакше.

Частину сміття вона доручає вивозити на полігон до м. Запоріжжя, сплачуючи кошти за захоронення сміття, а іншу частину вивозять на околицю селища Кушугум у природню «суху балку», розташовану біля Кушугумського кладовища. "Виручені" кошти, імовірно, надходять на особистий рахунок Галини Олексіївни. 

Натомість, на офіційному сайті Кушугумської селищної ради повідомляється, що з 01.01.2020 року введено в дію змінені тарифи на послуги з вивезення твердих побутових віходів. Так, вартість послуги для населення становить 15,88 грн/міс. на одного мешканця, для бюджетних організацій - 65,40 грн/міс., а для інших споживачів - 85,31 грн/міс.

Крім того, на порталі оприлюднено схему вивозу сміття, що здійснюється у суботу, неділю та понеділок. Звісно ж, маршрут на карті не включає вивезення сміття на Кушугумське кладовище. Чи справді Галина Загребельна причетна до зазначеної ситуації - наразі невідомо.

Втім, селищна голова відома й іншими справами. Зокрема, вона саботує створення об’єднаної територіальної громади. Переваги об’єднання Галині Загребельній неодноразово роз’яснювали представники сусідньої Балабинської селищної ради, які, до речі, чотири роки тому прийняли рішення об’єднатися.

Звісно, якщо пройде децентралізація, пані Галина може втратити крісло сільського голови та контроль над ритуальним бюро, а ще багато схем незаконного збагачення, які вона старанно збудувала за час свого правління. Те, що її власна громада щорічно втрачає мільйони гривень субвенцій з державного та обласного бюджету, очільницю взагалі не турбує, як і той факт, що в 2020 році децентралізація відбудеться примусово та селищна рада перестане існувати, як окрема одиниця.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі