У Василівці триває незаконна вирубка лісу

У Василівці триває незаконна вирубка лісу

Проїжджаючи трасою Москва-Сімферополь (що на Запоріжжі) через місто Василівку всі мають змогу насолодитись смарагдовою перлиною – Лисою горою. Густий ліс охопив пагорби навкруги, створюючи неймовірну картину. Проте сьогодні місцеві жителі все більше хвилюються за його збереження.

Оскільки в лісі постійно триває незаконна та варварська вирубка лісу — до нашої редакції звернувся небайдужий мешканець міста Василівка, Борис Мазко, з проханням поширити інформацію про нахабну діяльність лісорубів.

«Відпочиваючи на Лисій Горі можна часто почути гул бензопил, якими ріжуть ліс на дрова. Це стало настільки звичним, що вже не звертаєш на них уваги. Попередній негативний досвід звернень у лісництво, прокуратуру і поліцію з приводу вирубок – відбив усіляке бажання воювати з «вітряними млинами».

Сьогодні, 3 листопада, ідентичне звучання видавали все ті ж пили, поблизу Василівської турбази та мису Прибійного.

Повертаючись з прогулянки додому через мис Прибійний, ошелешено побачив нові масштабні, безладні та хаотичні, вирубки лісу… і тракторець зі спиляними колодами, який спокійнісінько від них від`їздить. Поки дістав фотоапарат, він вже проїхав далі. Побачене на нижніх галявинах Червоного Шляху (так звемо цю місцину) просто вразило – безкарність викохала монстра; якщо не зупинити цей темп випилювання, то вже незабаром Лиса Гора стане дійсно лисою, як сусідні схили Мамай-гори під Кам`янкою. Раніше пиляли дерева вибірково і ховаючись, тепер – суцільно і відверто. Спиляні стовбури колись ховали під землею і травою (так вони швидко темніють і набувають вигляду давно спиляних), а нині вже цим не переймаються… навіщо? Загрози бути покараним – жодної!

З місця вирубок одразу подзвонив знайомому ліснику – він заперечив можливість роботи лісництва у вихідний день неділі; тоді подзвонив знайомому з Нацпарку «Великий Луг» і… родичам, про всяк випадок, якщо не вийду на зв'язок, щоб знали, на якому етапі шукати. Але на сьогодні лісоруби вже завершили свою роботу, і більше нікого у вечірньому лісі не зустрів.

Ця боротьба з безмежною державною корупцією в стилі інспектора Катані принесе мені чергові клопоти та проблеми (Василівка – маленьке місто, майже ендогамна спільнота); будуть втрати. Але якщо не пригальмувати цей лавиноподібний темп вирубок, то 70-річні дерева у Василівці, діти будуть бачити лише на старих світлинах (Лиса Гора засаджувалася після Другої Світової, згідно з 15-річним сталінським планом лісонасаджень, затвердженим у 1948 р.).

І буде потрібно два покоління василівців, щоб знову виросли подібні дерева (якщо саджанці взагалі приймуться в умовах колосально розігрітого клімату). Коротко кажучи, ми можемо втратити ліс назавжди. Сподіватимемося на краще. З повагою до всіх екологічно небайдужих, Борис Мазко.»

Проблема незаконної вирубки лісів гостро стоїть не лише у Запорізькій області, а й по всій країні. Проблема в тому, що переймаються цим виключно ентузіасти-одинаки. Більш того, вони постійно отримують погрози у свою сторону.

Відсутність ефективної державної політики із запобігання незаконній вирубці лісу, недосконалість законодавства, відсутність налагодженої координації органів охорони природи – все це призводить до швидкого зникнення цілих лісових масивів. Важливо зрозуміти, що питання боротьби з вирубкою лісу потребує негайного вирішення. Зрубати дерево не займає багато часу, а для  того щоб відновити ліс необхідно приблизно 70 років.

Незаконна вирубка лісу порушує всю екологічну систему і впливає на птахів, тварин та інші рослини – зменшуючи тим самим біорізноманіття регіону. Бездіяльність усіх рівнів природозахисних органів призведе до того, що наші діти бачитимуть ліси лише на фотографіях.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі