Запорізькі військовослужбовці отримають нові звання

Запорізькі військовослужбовці отримають нові звання

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає зміни до військових звань та поділу сержантського та старшинського складу. Про це йдеться на офіційному порталі Верховної Ради.

Закон передбачає скасування військових звань «прапорщик, старший прапорщик» (мічман, старший мічман) і запровадження нових — «рекрут», «штаб-сержант» «штаб-старшина». «Майстер-сержант» і «головний майстер-сержант», а отже корабельні — «старший майстер-старшина», «головний майстер-старшина».

Крім того, передбачається поділ сержантського та старшинського складу на молодший і старший склади. Закон передбачає зміну назви «полк» на «бригаду». Тому тепер командир полку стане командиром бригади.

Також, згідно з законом, звертаючись до міністра оборони України та його заступників, котрі є цивільними особами, військовий називає їх посаду, додаючи перед назвою посади слово «пан (пані)».

Те ж стосується і звернення до курсантів військово-навчальних закладів, які не мають військових звань сержантського і старшинського складу («Курсанте Стадников», «Пане (пані) курсанте»).

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі