У Запоріжжі 30% містян підтримали передачу Міжнародного аеропорту в концесію

У Запоріжжі 30% містян підтримали передачу Міжнародного аеропорту в концесію

Компанія соціологічних досліджень "Independent Researching Group" провела опитування серед містян: чи потрібно передавати Міжнародний аеропорт в концесію?

Так, опираючись на дослідження, містяни не підтримують (69,9 %) ідею з концесією, втім знайшлися адепти - 30,1% висловив думку за франчайзинг.

Зазначимо, що у будівництво нового терміналу вклали 1,1 мільярда гривень.

На сесії міськради велика частина депутатського корпусу підтримала два звернення до президента про неприпустимість втручання в господарську діяльність КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя», а також неприпустимість концесії аеропорту до 2023 року. 

Про це стало відомо 29 січня, на засіданні міської ради.

На сесії обранці прийняли звернення до президента Володимира Зеленського та прем'єра Гончарука з проханням сприяти розвитку цього об'єкта комунальної власності, і недопущення його передачі в концесію, а також неприпустимість чинити «тиск на господарську діяльність комунальних підприємств за важелі правоохоронних органів». 

Депутати заявили, що в будівництво нового терміналу в КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» вклали 1,1 мільярда гривень (гроші бюджету і кредитні кошти). В якості застави місто віддало банку стадіон «Славутич Арена». У зв'язку з цим обранці заявляють, що не можна передавати аеропорт в концесію, хоча сам міністр інфраструктури Владислав Криклій раніше публічно повідомляв, що ніяка концесія запорізькому аеропорту не загрожує, якщо цього не захочуть органи місцевого самоврядування.

"Запоріжжя" - це комунальне підприємство. Ми не можемо нав'язати їм свою політику, ми можемо запропонувати, показати, як це може працювати. Якщо буде воля місцевої влади - вона це підтримає. Якщо ні - в нас залишиться розуміння, які кейси ми зможемо запропонувати регіональним аеропортам", - наголосив Криклій.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі