Чи повториться історія "Фестивалю рівності" на "ЗапоріжжяПрайд-2020"? (відео)

Чи повториться історія 'Фестивалю рівності' на 'ЗапоріжжяПрайд-2020'? (відео)

У 2020 році Запоріжжя доєднається до відомої ЛГБТ-акції. Прайд організують з метою розв'язання проблем прав людини. Та чи не повториться історія з кривавим "Фестивалем рівності"?

Співорганізатори заходу з фонду "Гендер Зед" анонсували:

«Згодом буде створено організаційний комітет "ЗапоріжжяПрайд", який складатиметься з представників та представниць різних громадських організацій, а також окремих активістів та активісток  різних сфер діяльності. Якщо на перших 100-метрах гордості було 90 осіб, то на першому Прайді очікуємо в десятки разів більше", повідомила представниця благодійного фонду" Гендер Зед" Христина Собко.

У місті "ЗапоріжжяПрайд" відбудеться вперше, раніше такі заходи проходили тільки в Києві, Харкові, Одесі та Кривому Розі.

У 2019 році проходив "Райдужний флешмоб", де учасники пройшли в Запоріжжі перші "100 метрів гордості", при цьому їх охороняло близько півтисячі силовиків. Посиленні  запобіжні заходи велись не просто так, адже запорізькі представники ЛГБТ-спільнот вже страждали від рук негативно налаштованих містян.

Раніше, у 2017 році, під час "Фестивалю рівності" територію офісу, у якому проводився захід, оточили 200 молодиків у балаклавах. Згодом неповнолітні дівчата побили учасниць заходу - одну з них повалили на землю та стрибали на її голові. У минулому році суд виніс вирок нападникам і дав умовний термін. 

Сподіваємось, "ЗапоріжжяПрайд-2020" матиме мирне завершення, адже кожна людина має право на вільний вибір.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі