У Запоріжжі громадськість залишилась без житла: забудовник не виконав умови контракту?

У Запоріжжі громадськість залишилась без житла: забудовник не виконав умови контракту?

У Запоріжжі громадськість розкритикувала програму пільгового молодіжного кредитування. Схема дій «стара, мов світ»: гроші взяли у замовників, а житло – не надали.

До редакції «Факти Запоріжжя» звернувся  учасник бойових дій Гіренко Олексій Володимирович з проханням допомогти. Особисто він та ще 51 родина, серед яких: учасники бойових дій, вимушені переселенці, родини, котрі потребують поліпшення житлових умов, у 2017 році звернулись до Запорізького Регіонального Управління Державної спеціалізованої фінансової установи Державного фонду сприяння молодіжному будівництву (далі – Запорізьке управління Держмолодьжитла), для участі у програмі пільгового молодіжного кредитування. 

Зауважимо, позиція висвітлена з позиції представника ініціативної групи.

Так, для участі у програмі клієнтам запропонували придбати житло на стадії будівництва у компанії ТОВ «Інвестиційна будівельна компанія «РАССВЕТ», засновниками якої є члени родини екснардепа минулого скликання — Сабашука Петра Павловича (ред., - 74 округ м. Запоріжжя, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, член фракції БПП, почесний президент корпорації «РАССВЕТ»), без можливості вибору іншого забудовника.

Квартири, які запропонували майбутнім інвесторам знаходяться за адресами: вул. Нагнибіди, буд. 76 (1 черга ЖК «Козак Сіті»/ЖК «Ветеран»). Строк введення в експлуатацію згідно з договором - травень 2019 р.; вул. Нагнибіди, буд. 77 (1 черга ЖК «Козак Сіті»/ЖК «Ветеран»). Строк введення в експлуатацію згідно з договором - травень 2019 р.; вул. Новокузнецька, буд. 76 (ЖК Моноліт»). Строк введення в експлуатацію згідно з договором – листопад 2018.

Однак, замість довгоочікуваного новосілля, родини вступили у  довготривалу боротьбу за право отримати власне житло. Станом на сьогодні жоден з будинків, які були учасниками державної програми, не здали в розробку. Більше того, стан готовності будинків для здачі в експлуатацію, попередньо, можна оцінити не більше 50%, попри те, що компанією ТОВ «ІБК «РАССВЕТ» грошові кошти від держави були отримані на рахунки в повному обсязі  (98% від вартості квартир) одразу після підписання договорів з учасниками програми ще у 2017 - початок 2018 рр.

Крім того, вже понад вісім місяців будівельних робіт на об’єктах, в яких придбане житло за програмою Держмолодьжитла, не ведеться. На фото можна побачити стан  квартир, що мали бути введені в експлуатацію. 

У серпні «учасники програми» нарешті зустрілись з Петром Сабашуком. Він особисто повідомив про те, що завершити будівництво у поточному році (всупереч на перенесення строків, що вже відбулося) його компанія не може. Крім цього, пан Сабашук повідомив, що коштів, які надали держава та приватні покупці, виявилося замало, враховуючи неправильне розпорядження коштами його компанією, придбання компанією інших земельних ділянок і т.д. На питання, коли будинок уведуть в експлуатацію, він відповів, що «це може відбутися через рік, але це не точно», і він пропонує покупцям створити кооператив та прийняти на баланс недобудову та завершити будівництво власним коштом.

На обурення покупців, що він їх ошукав та вони мають надалі виплачувати кредит і винаймати житло не маючи впевненості, що компанія ТОВ «ІБК «РАССВЕТ» завершить будівництво, народний депутат України (на той час) почав погрожувати тим, що якщо громадськість почне скаржитись у відповідні органи, то його компанію ТОВ «ІБК «РАССВЕТ» зроблять банкрутом, а ошуканих покупців поставлять в шосту чергу на відшкодування, і вони не отримають «ані квартир, ані грошей».

Варто зазначити, як стало відомо з допису «Запорізького центру розслідувань», на момент початку будівництва ЖК «Ветеран», відводу землі для зазначеного будівництва не було, під час  депутатської каденції Сабашука землю під цими забудовами все ж таки віддали афільованим з ним компаніям без конкурсу.

Для захисту своїх прав, ошукані покупці створили ініціативну групу.  На початку вересня відбулась зустріч за участю членів ініціативної групи, директора Департаменту спорту, сім’ї та  молоді, його заступника, президента корпорації «Рассвет» Петра Сабашука, юриста «Рассвет» та представника Держмолодьжитла. На цьому «рандеву» президент корпорації пояснив, що на даний час скалась несприятлива ситуація щодо реалізації нерухомості  на первинному ринку, що ускладнює фінансування подальшого будівництва об’єктів.

Представник забудовника погрожував, що якщо покупці будуть вимагати від забудовника компенсації за несвоєчасну здачу об’єкта в експлуатацію у розмірі 0.3% від вартості квартири (за кожний місяць прострочки, згідно з договором), то забудовник в односторонньому порядку розірве контракти з такими покупцями, в результаті чого, замовник отримавши суму своїх внесків за кредитом (без витрат на послуги Фонду, страхові послуги, послуги нотаріусу, тощо), більше не зможе брати участь у програмах Держмолодьжитла.

В результаті ініціативна група прийняла рішення розробити та надати забудовнику проект додаткової угоди щодо компенсації девелопером щомісячних платежів за кредитними коштами. Однак, впродовж місяця, жодний наданий проект додаткової угоди не задовільнив юридичний відділ забудовника. 

Згодом представники ініціативної групи надіслали лист до голови Запорізької обласної державної адміністрації Віталія Туринка. На жаль, відповідь так і не надійшла.

Після марних спроб розв'язати свою проблему на місцевому рівні, ініціативна група звернулась до Офісу Президента, Кабінету Міністрів України, Генерального Прокурора, головного управління СБУ, Міністерства внутрішніх справ.

Так,  Офіс Президента передав звернення до Генеральної прокуратури та ЗОДА. У свою чергу, Генеральна прокуратура повідомила, що за даним колективним зверненням прокурором САП внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019000000002104 від 01.10.2019.

Лише після цього ЗОДА звернула увагу на проблему ошуканих покупців. 15 жовтня відбулась зустріч зі стажистом на посаду заступника голови ОДА Володимиром Тарасенком, про яку  повідомили в переддень. Однак, круглий стіл завершився пустослівними обіцянками.

А тим часом люди продовжують виплачувати кредит за квартири, в яких мали б вже жити та орендувати житло.

Зауважимо, що і зараз на сайті «Держмолодьжитло» пропонуються квартири за наступними адресами:

Видання «Факти Запоріжжя» продовжить стежити за ситуацією. І зв’яжеться з відповідними органами та особами, які контролюють даний проект. Стежте за подробицями…

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі