У Запоріжжі мати-чиновниця подарувала дочці-судді мільйон на придбання кросовера

У Запоріжжі мати-чиновниця подарувала дочці-судді мільйон на придбання кросовера

Суддя Господарського суду Запорізької області Олена Топчій 12 серпня задекларувала суттєві зміни у майновому стані, а саме отримання позики у сумі 1,1 млн грн та придбання повнопривідного гібрида Toyota, вартістю 1,2 млн грн.

Як зазначено у повідомленні про суттєві зміни, грошову позику в розмірі 1 114 400 гривень Олені Топчій надала її мати Тетяна Топчій, яка з 2010 року очолює адміністрацію Немишлянського району Харківської міської ради, також є депутатом Харківської міської ради 7 скликання.

Наступного дня Олена Топчій у Харківського дилера Toyota ТОВ «АВТОАРТ ЛТД» придбала кросовер Toyota RAV-4 Hybrid, 2020 року випуску, вартістю  1 227 599 гривень.

Судячи з вартості автівки суддя придбала кросовер Toyota  RAV4 2.5 Hybrid AWD-i e-CVT в одній з найдорожчий комплектації PREMIUM.

Як зазначає дилер Toyota  RAV4 Hybrid 2020 року випуску це перший в Україні повнопривідний гібрид Toyota, що оснащений двома електродвигунами - по мотору на кожну вісь. Сучасні гібридні технології зменшують викиди СО2 в атмосферу та піклується про оточуюче середовище. До сучасного RAV4 з ефектним дизайном, спортивним характером та високою якістю оздоблення Hybrid додає надзвичайні емоції від керування, підвищена економічність та екологічність.

Як бачимо, суддя Господарського суду Запорізької області Олена Топчій виконала вимоги закону та повідомила про суттєві зміни, а її мати, Тетяна Топчій, яка також належить до суб’єктів декларування проігнорувала вимоги законодавства.

Необхідно зазначити, що 2 квітня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) оприлюднило Роз’яснення щодо застосування оновленого антикорупційного законодавства, зокрема стосовно вимог щодо фінансового контролю в частині відображення відомостей про здійснені операції з купівлі-продажу валюти. НАЗК підкреслює: суб’єктам декларування слід враховувати, що при операціях з купівлі-продажу валюти здійснюється не лише видаток (тобто не лише витрата коштів), а й набувається новий актив – грошові кошти у новій валюті.

Суттєвою зміною у майновому стані вважається здійснення разового видатку на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів (станом на 5 квітня 2020 року – 105 100 грн), позичені гроші значно перевищує цю суму.

За даними декларації за 2019 рік грошові заощадження Тетяна Топчій зберігала в іноземній валюті, тому для того, щоб позичити доньці один мільйон гривень чиновниця повинна була здійснити операції з купівлі-продажу валюти, про що у 10-денний термін була зобов’язана повідомити НАЗК.

Викладені факти можуть свідчити про порушення Топчій Тетяною Василівною вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», та вчинення правопорушення пов’язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП. Адміністративне стягнення за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані передбачає накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі