У Запоріжжі мешканці скаржаться на місцеву владу

У Запоріжжі мешканці скаржаться на місцеву владу

Мешканці Запоріжжя прохають допомогти полагодити сходинки, але у зв’язку з боргами, які накопичились, КП «Запоріжремсервіс» не може провести ремонтні роботи.

Так, на гарячу лінію ГО «Справжні Дії» з проханням про допомогу звернулась мешканка Запоріжжя, яка проживає за адресою пр. Соборний 232.

В період з 10 червня 2018 року до сьогоднішнього дня за адресою м. Запоріжжя, пр. Соборний 232 під’їзд №11 розвалюються сходинки біля вхідних дверей. Мешканці цього будинку неодноразово звертались до Контакт-центру для вирішення цієї ситуації, щоразу отримуючи відповідь: «Ремонт сходинок запланований в поточному році».

Однак впродовж двох років жодні роботи не проводились. У відповідь на скаргу мешканців під’їзду КП «Запоріжремсервіс» у листі від 19.11.2018 відповіли наступне: «Виявлено порушення бетонної стяжки, часткової руйнації сходів. У зв’язку з великим обсягом робіт виконання робіт з ремонту ґанку під’їзду № 11 буде розглянуте при формуванні планів поточного ремонту на 2019 рік.»  

У листі від 11.12.2019 відповіли: «Що роботи з ремонту ґанку будуть розглянуті у плані робіт поточного ремонту на 2020 рік». Цим листом повідомляємо, що наказом від 17.05.2005 р. № 76 Державно- комунального ЖКГ Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій визначено, що утримання (проведення поточного ремонту) сходових маршів (у т.ч. прибудинкових) віднесено законом до житлово- комунальних послуг.

Належний стан сходинок біля вхідних дверей віднесено законом та наказом до технічних експлуатаційних якостей будинку. Утримання житлового фонду передбачає проведення робіт, передбачених наказом Житло-комунгоспу України вид 10/.08.2004 р. № 150  Орієнтовний перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Поточний ремонт виконується виконавцем послуг власними силами або із залученням підрядних організацій.

Так, під час підготовки житлового фонду до експлуатації в зимовий та літньо-осінній періоди мають проводитися роботи з усунення несправностей стін, фасадів, дверних заповнень, сходових кліток. За п. 4.7.5. наказу ЖКГ № 76 тріщини, вибоїни та сколи в залізобетонних конструкціях сходових клітинок усувають при їх виявленні.

Відповідно до ЗУ «Про доступ до публічної інформації», з якої причини роботи з ремонту ганку біля під’їзду №11 по пр.Соборному 232 не проводяться, адже будинок стоїть на балансі КП «Запоріжжяремсервіс», яке зобов’язане проводити ремонтні роботи.

Як нам стало відомо, КП не обслуговує мешканців через борги, які накопичились. Тому їм відмовлено у наданні послуг.

Цікаво, що поки запорізька мерія готова витратити на світський раут з Єфросиніною півмільйона гривень, чи то облаштовує бібліотеки та музичні школи диванами і барною стійкою тощо.

А запоріжани зі своїми щоденними проблемами можуть зачекати.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі