У Запоріжжі міська влада планує взяти у кредит 55 млн євро

У Запоріжжі міська влада планує взяти у кредит 55 млн євро

Як можновладці кошти міста розподіляють – дізнавайтесь далі.

Так, 23 жовтня на офіційній сторінці Запорізької міської ради з’явився проєкт рішення виконкому «Про співробітництво з Міжнародною фінансовою корпорацією («IFC») (Уточнено. Оприлюднено 02.10.2019 та 07.10.2019) у якому представлений проєкт договору (мандатного листа) з Міжнародною фінансовою корпорацією («IFC»).

Зазначимо, International Finance Corporation – міжнародна фінансова корпорація, що входить у групу Всесвітнього банку. В рамках співробітництва Запорізької міської ради та IFC наше місто отримає фінансування поетапної програми інвестування у впровадження технологій «Розумного Міста», розвитку міського транспорту та інші інфраструктурні проєкти.  

У співпраці Запоріжжя та IFC передбачено можливість надання кредиту на суму до 55 млн євро, що включатиме:

- перший транш кредиту в сумі до 23 млн  євро планують перевести у 2020 р., з метою фінансування комплексного пакету ініціатив для впровадження технологій «Розумного Міста» з фокусом уваги, переважно, на енергоефективність, громадську безпеку, транспортну логістику та розвиток інфраструктури міста;

- другий кредит у сумі до 32 млн євро планують дати в 2021 р., з метою фінансування подальшого впровадження інноваційних і сталих технологій для розвитку міського транспорту та інфраструктури, що будуть уточнені за результатами зовнішньої оцінки.

Проте, для отримання коштів, IFC проведе оцінку міста і наданих проєктів, а також виконає аналіз відповідних технічних, економічних, комерційних, фінансових, екологічних, соціальних та юридичних аспектів.

Під час оцінки спеціалісти IFC проведуть категоризацію кожного проєкту в залежності від ступеня потенційних несприятливих екологічних та соціальних впливів і ризиків. Зведену екологічну та соціальну інформацію («ЗЕСІ») повинні оприлюднити громадськості, не менше як за 60 днів до розгляду проєкту на засіданні ради директорів IFC. Для всіх проєктів передбачено: коротке резюме інвестицій («КРІ») має бути надане громадськості — не менш як за 60 днів

Згідно із вимогами IFC, місто зобов’язується щорічно надавати звіт про результати дій з запобігання екологічним та соціальним ризикам, який буде розкриватися громадськості наперед погодженій з IFC формі. Ця інформація також буде розкриватись громадськості на веб-сайті IFC.

Після виконання оцінки і за умови відповідності проєктів вимогам, що мають бути задоволені для отримання інвестицій, IFC надасть місту для обговорення і узгодження детальний проєкт переліку умов фінансування із викладенням запропонованої структури фінансування і основних умов кожного Кредиту IFC.

Відповідно до частини ІІ наданого договору протягом 60 календарних днів з дати вступу в силу цього договору, місто здійснить на користь IFC незворотну оплату  за оцінку проєктів 50 тис. євро.

Також витрати по сплаті послуг IFC та зовнішніх консультантів і юристів, місто сплатить IFC протягом 30 (тридцяти) календарних днів від дня отримання відповідного рахунку: усі гонорари, витрати та поточні видатки зовнішніх юридичних радників, інших консультантів та перекладачів, залучених IFC, загальною сумою до 60 тис. євро. І навіть у випадку розірвання договору, міська влада все одно сплачує 110 тис. євро плюс платежі: відсотки, комісійна винагорода за відкриття кредиту (певний процент від суми кредиту), комісія за резервування, комісія за супроводження кредиту. Жодне з положень цього договору не може тлумачитись як зобов’язання з боку IFC або CTF надати фінансування для будь-якого проєкту.

Наша редакція продовжує слідкувати за цією ситуацією, і у разі підтримки міською радою цього проєкту договору — ми направимо редакційний запит щодо відсотків та строків погашення цього кредиту. Важливим є і питання, хто стане розпорядником цих коштів та хто реалізовуватиме зазначені у договорі проєкти.

На жаль, в Україні дуже поширена практика розкрадання коштів, наданих міжнародними організаціями. Фірми можновладців освоюють мільйонні бюджети, а якість наданих робіт (якщо вони взагалі надані) бажає залишатись кращою. Як у народі кажуть про борги: «береш чуже, а віддаєш своє». У випадку з бюджетними установами – вони віддають наші з вами кошти, тому повний аналіз подібних кредитних договорів та інформування громадськості щодо них є дуже важливим.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі