У Запоріжжі можуть заборонити секондхенди

У Запоріжжі можуть заборонити секондхенди

Міністр соціального розвитку під час брифінгу з журналістами, повідомив, що відповідне міністерство працює над позиціями заборонити ввезення в Україну секондхенду. Про це він повідомив на свої сторінці у Фейсбук.

Олег Коваль зауважив, що наразі в країні поширена практика, коли під виглядом гуманітарної допомоги на територію країни насправді ввозяться речі для продажу в секондхенді без митного оформлення.

Для прикладу міністр розповів історію з донецьким пастором, який займається гуманітарної допомогою, та за його словами, все віддає людям. Але під час перевірки були виявленні певні порушення.

«Ми спільного з чиновниками Донецької ОДА перевірили 54 зі 100 набувачів 22 тонного гуманітарного вантажу, де кожен мав отримати по 200 кг одягу, то отримали наступні дані: 27 осіб про неї не чули, семеро отримали по 10 кг, а 20 телефонів не існують» - розповів міністр.

Міністра обурює , що згодом, так званий  «гуманітарний вантаж» опиняється на полицях секонхенду та бутіках, а держава тим часом втрачає до 50 мільйонів гривень щотижня.

Тому Міністерство Соціальної політики виступає за те, щоб:запровадити подачу документів про визнання вантажу гуманітарним за 2 тижні перед перетином кордону, обов’язковий митний огляд вантажу перед перетином кордону з конкретизацією ваги та в розрізі кількості найменувань, залучати соціальних працівників для контролю за розподілом гуманітарної допомоги отримувачам та розширити підстави для виключення недобросовісних фондів з реєстрів та заборону їхнім засновникам провозити гуманітарні вантажі, тощо.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі