У Запоріжжі на підприємстві «Кремнійполімер» почали утилізацію хлору

У Запоріжжі на підприємстві «Кремнійполімер» почали утилізацію хлору

Управління з питань попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Запорізької міської ради, повідомило про те, що на ЗДП «Кремнійполімер» почали виконувати комплекс заходів, щоб запобігти можливій надзвичайній ситуації з хлором.

Як відомо, на підприємстві склалася небезпечна ситуація щодо подальшого зберігання хімічно-небезпечних речовин, зокрема − хлору. До того ж, на підприємстві триває процедура ліквідації, є накопичені борги за спожиту електроенергію та з виплати заробітної плати. Майно та рахунки підприємства знаходяться під арештом.

04 лютого 2020 року відбулось чергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області.

Після обговорення щодо подальших дій було  вирішено прийняти низку заходів щодо недопущення ускладнення ситуації. Як наголосив Андрій Антонов, по-перше, необхідно провести точні розрахунки вартості щодо придбання необхідних обсягів рідкого натрію для перероблення хлору у гіпохлорит натрію, який може бути використаний для знезаражування питної води.

Наразі, як зазначив в.о. директора ЗДП «Кремнійполімер», на сьогоднішній день для запобігання можливої надзвичайної ситуації на складі зберігання хлору, на підприємстві виконують низку застережних заходів. Були прийняті на роботу 6 фахівців, які будуть займатися утилізацією хлору, та завезений розчин лугу (гідроксид натрію) для переробки рідини. Також відновлюється водопостачання безпосередньо до складу хлору і по підприємству в цілому.

Території заводу будуть інспектувати запорізька поліція.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі