У Запоріжжі почастішали випадки шахрайства в сфері управління багатоквартирними будинками: як боротися

У Запоріжжі почастішали випадки шахрайства в сфері управління багатоквартирними будинками: як боротися

У місті декiлька великих обслуговуючих компаній і десяток дрібних.

Сьогодні, 13 червня, відбувся круглий стіл на тему "Як зменшити випадки шахрайства в сфері управління багатоквартирними будинками". На захід запросили керівників керуючих компаній, юристів, голів ОСББ.

Фахівці зазначили, основна проблема полягає у керівництві ОСББ, яке не має власності в будинку. Натомість, їх спеціально запрошують нібито зменшити тарифи, або поліпшити якість обслуговування. І робиться це в надії на їх міфічний професіоналізм.

Інша проблема полягає у відсутності ОСББ типового статуту, складеного за всіма правилами, де в результаті головою може бути хто завгодно.

В місті простежується часті випадки, коли голови ОСББ не відповідають професійним критеріям. І шахрайство зустрічається доволі часто. Нечисті на руку люди отримують доступ до фінансів і найчастіше це трапляється у зв'язку з відсутності юридичної грамотності з боку членів ОСББ. А щоб цього не сталося, необхідно в першу чергу оформити статут.

Щодо запорізьких ОСББ, то і тут проблем вистачає. Це і відсутність юридично закріпленої форми протоколів. Фахівці радять запрошувати на збори членів ОСББ кілька керуючих компаній, і мешканцям обирати на конкурентних умовах кращу з них.

Юристи виділяють основні проблеми, з якими їм доводиться зіштовхуватися, працюючи з ОСББ.

Перша: на посаду голови призначається родич, або знайомий і він або не надає, або приховує документи, або отримує "відкати" від ФОПів. Боротися з цим можна шляхом створення ревізійної комісії. Якщо й це не допомагає, ініціювати процедуру усунення керівника через зібрання мешканців.

Друга: голова вважає, що його усунули незаконно (наприклад, не на зборах, а обходячи квартири, і вимагаючи поставити підпис за його відставку).

Крім того, в ОСББ для всіх його представників повинен бути доступ до звітів і документації. Така відкритість є показником чесності і прозорості.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі