У Запоріжжі представники влади вирішують проблеми «Кремнійполімеру»

У Запоріжжі представники влади вирішують проблеми «Кремнійполімеру»

Запорізька обласна адміністрація спільно з представниками ГУ ДСНС України в Запорізькій області, Державної екологічної інспекції розв'язують проблему стану техногенно-екологічної безпеки на Запорізькому державному підприємстві «Кремнійполімер».

04 лютого 2020 року відбулось чергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області.

Як відомо, на підприємстві склалася небезпечна ситуація щодо подальшого зберігання хімічно-небезпечних речовин, зокрема − хлору. До того ж, на підприємстві триває процедура ліквідації, є накопичені борги за спожиту електроенергію та з виплати заробітної плати. Майно та рахунки підприємства знаходяться під арештом. Учасники засідання обговорили шляхи вирішення ситуації, що склалася на ЗДП "Кремнійполімер".

Начальник ГУ ДСНС України у Запорізькій області Олексій Лепський повідомив, що до ГУ ДСНС України у Запорізькій області надійшло звернення від колишніх працівників підприємства щодо сприяння розв'язання питання захисту державного майна підприємства та прискорення процесу передачі майнового комплексу ЗДП «Кремнійполімер» до сфери управління Фонду державного майна України. За інформацією заявників, у зв’язку з припиненням процедури санації та банкрутства на ЗДП «Кремнійполімер» склалося важке фінансове становище, що привело до невиконання підприємством заходів з забезпечення техногенної та пожежної безпеки.

Раніше фахівці Державної екологічної інспекції у Запорізькій області спільно з співробітниками Служби безпеки України, ГУ ДСНС України у Запорізькій області взяли участь в огляді фактичного залишку небезпечних речовин та особливо небезпечних хімічних речовин, які зберігаються на території підприємства. Оглядом було встановлено зберігання хімічно-небезпечних речовин у загальній кількості близько 455 тонн.

Протягом 2019 року представники Головного управління ще кілька разів намагалися здійснити перевірку ЗДП «Кремнійполімер». Але у зв’язку з відсутністю уповноваженої особи підприємства були вимушені скласти акти стосовно неможливості здійснення заходу державного нагляду.

 Як повідомив начальник відділу техногенної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Запорізькій області Євген Соловйов, 31.01.2020 року представники Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, Запорізької місцевої комісії ТЕБ та НС прибули на ЗДП «Кемнійполімер». З метою перевірки стану зовнішнього водопостачання, яке має використовуватися під час ліквідації надзвичайної ситуації, Головним управлінням ДСНС було залучено три одиниці спеціальної техніки та автомобіль радіаційного та хімічного захисту.

 Під час огляду комісією встановлено низку порушень: відсутність засобів для виявлення витоку хлору (газоаналізаторів) з місткостей; танки для зберігання хлору вичерпали терміни експлуатації; прилади вимірювальної апаратури (тиску) в наявності, але відповідну перевірку не проходили; система зрошення хлорної хвилі знаходиться у непрацездатному (розібраному) стані. Фактичну кількість хлору на час огляду встановити не було можливим у зв’язку з відсутністю матеріалів щодо обліку даної речовини на підприємстві.

Тимчасово виконуючий обов’язки директора ЗДК «Кремнійполімер» Володимир Суліма повідомив, що на підприємстві знаходиться близько 5-7 тонн газообмінного хлору. Підприємство знаходиться в стані ліквідації, на сьогодні завод не працює, відсутня його охорона та технічний персонал, на майно та рахунки накладено арешт.

Після обговорення цього питання вирішено прийняти низку заходів щодо недопущення ускладнення ситуації. Як наголосив Андрій Антонов, по-перше, необхідно провести точні розрахунки вартості щодо придбання необхідних обсягів рідкого натрію для перероблення хлору у гіпохлорит натрію, який може бути використаний для знезаражування питної води. Будуть розглянуті можливості виділення коштів з обласного бюджету для вжиття відповідних заходів. Також розглянута можливість звернення до ТОВ «Запорізький титаномагнієвий комбінат» із проханням надання консультативної підтримки у розв'язання даного питання шляхом залучення відповідних фахівців підприємства. Головному управлінню ДСНС України у Запорізькій області доручено здійснити перевірку стану пожежної, техногенної безпеки складу із зберігання хлору відповідно до чинного законодавства. Також прийнято рішення звернутися до Кабінету Міністрів України щодо сприяння у вирішенні ситуації, яка на сьогодні склалася на Запорізькому державному підприємстві «Кремнійполімер».

***

Набридло бачити задимлене небо над містом? Набридли «байки» посадовців про «повітря як на Мальдівах», остогидли гори сміття у парках, на узбережжі Дніпра? Час змусити посадовців виконувати свою роботу! Давай разом наведемо лад у місті!

Звертайтесь до ГО "Справжні дії":

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі