У Запоріжжі презентували фільм "Іловайськ. 2014"

У Запоріжжі презентували фільм 'Іловайськ. 2014'

Прем'єрний показ кінофільму в місті відзначився великими чергами

5 вересня у Запоріжжі пройшов перший вільний показ кінофільму "Іловайськ. 2014". Фільм присвячений трагічним подіям 29 серпня 2014 року, коли низка підрозділів Збройних сил України та добровольчих батальйонів Міністерства внутрішніх справ України потрапила у оточення російсько-терористичних військ у районі міста Іловайськ на Донеччині.

Російські військові погодилися випустити українців з оточення, але під час проходу української колони "зеленим коридором" атакували її. Внаслідок підступної атаки окупантів офіційні втрати української армії склали 366 вбитих, 429 поранених, більше 300 захоплених ворогом у полон. Вийти вдалося лише 80 воякам на чолі з керівником операції із захоплення Іловаську, генералом Русланом Хомчаком.

Як повідомляє 061, на перший сеанс до кінотеатру імені Довженка прибула знімальна група кінострічки на чолі із режисером фільму Іваном Тимченком. Вільних місць у залі майже не було, усі охочі подивитися фільм вишикувалися у величезну чергу біля входу. Першими кіно подивилися ветерани АТО, зокрема, безпосередні учасники боїв за Іловайськ, студенти, волонтери, журналісти та громадські активісти. Після просмотру фільм зібрав багато добрих відкликів. А на титрах, коли демонстрували фото загиблих у боях українських військових, увесь зал встав, вшанувавши аплодисментами пам'ять героїв.

"Дякую, що прийшли і велике дякую, що встали у кінці. Насправді це дуже важливо – хоч трошки постояти і вшанувати пам'ять загиблих, поядкувати тим, хто воював і хто продовжує воювати до сьогодні на фронті",  - подякував глядачам Тимченко.

До речі, в основі сюжету кінокартини лежить реальна історія. А більшість персонажів мають в житті реальні прототипи. Подивитися фільм можна буде у кінотеатрах імені Довженка та Маяковського.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі