У Запоріжжі реконструюють легендарний "Метеор"

У Запоріжжі реконструюють легендарний 'Метеор'

Колись судна на підводних крилах були звичним видом транспорту, а зараз в строю залишилося лише одне судно

У Запоріжжі група ентузиастів реконструює легендарне пасажирське судно на підводних крилах типу "Метеор". Років тридцять тому судна на підводних крилах були звичайним видом транспорту для українських річних магістралей, а зараз ті, що залишилися, можна порахувати по пальцях однієї руки.

Швидкісні пасажирські судна на підводних крилах почали здійснювати пасажироперевезення річками України ще за радянських часів, ставши чимось на кшталт річкової електрички, пише "ВГороде". Дніпром курсували десятки таких суден, від причалів Запоріжжя кожні 30-40 хвилин відходили рейси на Енергодар, Херсон, Миколаїв, Черкаси, а дістатися із Запоріжжя до Києва було можливо за 13 годин. Проте у 90-х ситуація різко змінилася – для курсування "Метеорів" було потрібно дизельне паливо, якого судно потребує із розрахунки три тонни на 10 годин руху, а паливо ж ліпше вкрасти та забрати гроші собі в кишеню, ніж використати за призначенням. Відтоді рейси "Метеорів" зникли, більшу частину суден розкрали на метал, да деякі вціліли. Власне, один з таких "щасливчиків", "Метеор-37", зараз реконструює група "Метеор".

Зазначимо, що це останній "Метеор", який було побудовано у 1987 році. Більше "Метеори" зі стапелів не сходили.

фото: "Метеор-37"/Facebook

Наразі на судні відреставровано освітлення середнього салону з лампочками розжарювання на 28 вольт – майже так, як було задумано у 1958 році, коли "Метеори" тільки розробляли. Також відновлюють крісла у салоні; результат, на думку реставраторів, не відрізнити від заводського. Досі найголовнішим питанням залишаються електричні роботи і монтаж газовихлопу, майстри скаржаться на нестачу робочих рук на теплоході. Але у порівнянні з 2013 роком, коли ентузіасти взялися за "Метеор-37", є разючий контраст – тоді в судна були гнуті крила, порожній салон, побиті вікна та покрадене геть усе цінне обладнання. А наразі усе це потроху відновлюється і є надія, що колись "Метеор" знову попливе.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі