У Запоріжжі роботодавців попередили про штрафи за незаконне звільнення працівників

У Запоріжжі роботодавців попередили про штрафи за незаконне звільнення працівників

Запорізькі роботодавців попередили про високі штрафи за незаконне звільнення працівників під час вимушеного карантину по всій країні.

Так під час карантинного режиму роботодавці повинні були відпустити своїх підлеглих на дистанційну працю, або відправити у неоплачувані відпустки. Однак якщо рекомендації можновладців були проігноровані, керівників чекає штраф від 34 000 до 51 000 гривень, або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, або ж виправні роботи на строк до 2-х років.

«Працівники, яких незаконно звільнили, можуть зателефонувати за номером «102», або звернутися до поліції із заявою відповідно ст. 172 ККУ – це грубе порушення законодавства про працю, що полягає у незаконному звільненні працівника. Під час прийому особи на роботу, з нею укладається трудовий договір, в якому прописуються певні умови праці. Вони є обов’язковими, як для працівника, так і роботодавця. Тому останні не можуть нехтувати правами працівників під час запровадження карантину. Це кримінальний злочин», - зазначив начальник управління з питань праці Запорізької міської ради  Юрій Швець.

На період карантину забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі