У Запоріжжі розробили бізнес-піраміду по освоєнню грошових потоків за рахунок амброзії

У Запоріжжі розробили бізнес-піраміду по освоєнню грошових потоків за рахунок амброзії

Сьогодні розповімо про те, як фірми-одноденки здобувають перемогу в тендерах та освоюють мільйони з бюджету міста попри довгий кримінальний шлейф.

Проведення хімічної обробки поверхні бур'яну в Запоріжжі чи не найтаємничіша справа: володіє кейсами той, хто на цьому «гріє руки».  Та чим далі йдемо, тим більше подробиць дізнаємось.

Так, райадміністрація Запорізької міської ради по Дніпровському районі оголосила тендер на надання послуг з ліквідації карантинних рослин на загальну суму 266 258 грн.

Про це стало відомо з електронної системи закупівель Прозоро.

Але як виявилось, конкурс з ліквідації амброзії проводили у квітні поточного року та тендер відхилили.

 

 

1 червня стало відомо, що з карантинною амброзією в Дніпровському районі боротиметься ТОВ «Запоріжжя комунальне». Так, саме ця фірма на сьогодні виконує підрядні роботи з ліквідації амброзії у трьох районах міста, а саме: у Вознесенівському, Олександрівському та Заводському, освоївши таким чином 1 млн 43 тис. грн.

Отже, згідно з протоколом розкриття у конкурсі брали участь 4 фірми: ТОВ ПП «Профдез плюс», ПП «Екомрія», ТОВ «ТОП «Енерджи груп», «Комунальне Запоріжжя» (за нашою інформацією дві останні перебувають у підпорядкуванні Дмитра Лободи).

Більше того нас здивувало питання ціни, зокрема, ПП «Екомрія» пропонувала надати послуги за 96 тис. грн з аналогічною документацією, замість 266 тис. грн, яку запропонувало товариство «Запоріжжя комунальне».

Тож, ми вирішили дізнатися подробиці цієї доволі делікатної справи.

У наданій тендерній документації ТОВ «Запоріжжя комунальне» зазначає, що у роботі використовуватиме засіб «Амбромаг». Засіб випускає  фірма «ТЕК «CDI». Про небезпеку цього препарату ми вже зазначали, як і те, що підприємство пов’язують  з «обнальними» схемами, повідомляють наші джерела.

На сьогодні на її рахунку двадцять кримінальних справ з податковим боргом тільки по ПДВ на суму 244 тис. грн. Тобто, схоже, що по програмі боротьби з карантинними рослинами хімічним методом ніхто нічого не планує знищувати. Очевидно, випишуть фіктивні накладні,  за прикриття райони отримають 35% відкату, а решта суми піде новому «смотрящему за районами».

Бекграунд по бур’яну

Три роки тому прокуратура Дніпровського району Запоріжжя відкрила кримінальне провадження № 12018080050000365  від 26.01.2018 за ч.3 ст.190, ч.1 ст.358, ч.4 ст.358 КК України (шахрайство та підроблення документів) - в центрі уваги спроба розкрадання бюджетних коштів, виділених на сезонну обробку шкідливого алергену.

Як вказувалося в ухвалі, Євген Марков як ФОП на субпідряді КРБП «Зеленбуд» для ліквідації карантинних рослин придбав 6,8 тонн засобу замість вказаних у чотирьох актах 17, 9 тонн, чим завдав 301 тис. грн шкоди Департаменту інфраструктури та благоустрою Запорізької міськради.

І саме фірма Маркова виконує підрядні роботи для ТОВ «ТОП «Енерджи груп» та ТОВ «Запоріжжя комунальне» у поточному році.

Як відзначають інсайдери в правоохоронних органах, місту підсовують на швидку руку відкриті фірми-одноденки, на яких вже «погоріли» Харків, Миколаїв тощо з Антіамброзією й Амбромагом.

Цікаво, що аналогічна ситуація очевидно складеться й цього разу. Хімпрепарат використають не на повну, а гроші осядуть в кишенях підрядної фірми та представників з адміністрації.

І, звісно, самоліквідуються ті, хто так хвацько захищає місто від нападу амброзії. Припускаємо, що вони десятою дорогою обходитимуть Дніпровський район у цей період.

А запоріжани, які щорічно страждають від нестерпної алергії на амброзію, знову опиняться поза інтересами бізнес-структури.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі