Створення Держагентства України з питань управління відходами не доцільне: запоріжани створили петицію

Створення Держагентства України з питань управління відходами не доцільне: запоріжани створили петицію

Крім того, автор петиції наполіг на тому аби залишити дію Закону і на відходи гірничого виробництва.

На сайті громадської організації "Справжні дії" з'явилась петиція "Про деякі питання стосовно Закону України «Про відходи» та недопущення створення Державного агентства України з питань управління відходами". Її ініціатором виступив Максим Кисельов - заступник голови громадської організації "Справжні дії".  З петицією можна ознайомитись тут. Дата завершення збору голосів: 17.11.2019 р.

Що пропонує ініціатор е-документу?

Так, на офіційному сайті Міністерства екології та природних ресурсів України був опублікований проєкт Закону України «Про управління відходами». Крім того, опубліковано проєкт Постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення Державного агентства України з питань управління відходами».

Закон України «Про відходи» регулює відносини, пов'язані з утворенням, збиранням і заготівлею, сортуванням, перевезенням, зберіганням, обробленням (переробленням), утилізацією, видаленням, знешкодженням та поховання відходів, що утворюються в Україні, перевозяться через її територію, вивозяться з неї, а також з перевезенням, обробленням та утилізацією відходів, що ввозяться в Україну як вторинна сировина. Тому на даний час обласні держадміністрації ефективно забезпечують реалізацію державної політики у сфері поводження з відходами та мають кваліфікованих фахівців у даному напрямку.

На цей час обласні державні адміністрації забезпечують реалізацію державної політики у сфері поводження з відходами та мають кваліфікованих фахівців у даному напрямку. 

"Створення нового центрального органу управління відходами, відповідно до проєкту Закону України «Про управління відходами» є не доцільним, потягне за собою додаткові надзвичайно великі та не раціональні витрати з бюджету".

"У державі триває реформа децентралізації, формування об’єднаних територіальних громад, тому такі повноваження необхідно залишати саме на місцях, юридично точно (спеціальними постановами КМУ) визначити шляхи їх реалізації, а центральному органу в особі Мінприроди необхідно залишити лише повноваження координації та формування державної політики у цій сфері", - додає пан Максим.

Крім того, автор петиції наполіг на тому аби залишити дію Закону і на відходи гірничого виробництва.

Нагадаємо, проєкт Закону України «Про управління відходами», розроблений на виконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2018 року № 820 – р «Про схвалення Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року», пункту 191 Плану пріоритетних дій Уряду на 2018 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 244-р та Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2017 № 1106.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі