У Запоріжжі відбудеться козацький фестиваль "Покрова на Хортиці"

У Запоріжжі відбудеться козацький фестиваль 'Покрова на Хортиці'

З нагоди свят Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва, Дня захисника України та Дня визволення міста Запоріжжя 14 жовтня на острові Хортиця відбудеться десятий Всеукраїнський козацький фестиваль «Покрова на Хортиці».

Так, у рамках  фестивалю «Покрова на Хортиці» 12 жовтня о 16.00 відбудеться  гала-концерт Всеукраїнського фестивалю «Краса і гордість козацького краю»  у міському палаці дитячої та юнацької творчості. 

Цього року на Хортиці урочисті заходи фестивалю «Покрова на Хортиці» відбуватимуться на двох локація:  на території історико-культурного комплексу «Запорозька січ» та на Козацькому колі (біля музею історії запорозького козацтва Національного заповідника «Хортиця»). Вхід на територію комплексу «Запорозька січ» - безкоштовний, вітається присутність на святі в національному костюмі. Весь день працюватиме фудкорт зі смачними наїдками та гарячими напоями на території оглядового майданчика музею запорозького козацтва, про це повідомляє прес-служба ЗОДА.

На території історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» свято розпочнеться молебнем у Січовій церкві Покрови Пресвятої Богородиці. Завершиться служба урочистою ходою під супровід козацьких пісень. Особливу урочистість заходу надасть участь у святі учасників АТО-ООС та волонтерів. На території комплексу «Запорізька січ» плануються виступи запорізьких пісенних  колективів: «Пернач»,  «Козаки-запорожці», «3029», шоу «02», студентського хору «Дніпро», ансамблю бандуристів та київського гурту «КолоДій». Працюватиме дитяча майстерня, містечко народних майстрів, інтерактиви; свою майстерність покажуть  «Січові козаки». Крім цього,  на січі розташуються дебютанти фестивалю – історичні реконструктори, козаки Куреня Печерської сотні Київського полку. Малечу на січі чекають майстри, які будуть вчити петриківському розпису. Діятиме традиційний інтерактив «Козацький писар» – перевдягання в автентичний одяг козацької доби, друкарство та тиснення на шкірі.

На Козацькому колі гостей свята вітатимуть містечко майстрів народного мистецтва «Запорізькі обереги»,  туристична виставка «Гостинне Запоріжжя», концерт фестивалю національних культур «Єдина родина». З 11.00 на сцені Козацького кола почнеться велика святкова програма за участю професійних та аматорських колективів з усієї Запорізької області та багатьох куточків України:  Донецької, Полтавської, Сумської областей,  міста Києва.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі