У Запоріжжі збільшилась кількість хворих на скарлатину

У Запоріжжі збільшилась кількість хворих на скарлатину

У Запорізькому обласному лабораторному центрі МОЗ України, повідомили про збільшення кількості хворих на скарлатину. Повідомляє пресслужба.

За 10 місяців поточного року у Запоріжжі на скарлатину захворіли 1097 людей. Це більше, ніж зазвичай. Фахівці підкреслюють тенденцію росту захворюваності на скарлатину, але пояснюють її черговим циклічним підйомом. Такі спостерігаються кожні 4-6 років. Останній епідемічний підйом був зареєстрований у 2011-2012 роках, тоді захворіли, відповідно,1572 та 1539 людей. Показник захворюваності був 87-85 на 100 тисяч населення. Нині він менший – 64,3 на 100 тисяч.

Скарлатина – високо контагіозне гостре інфекційне захворювання, яким зазвичай хворіють діти переважно у віці 2-10 років. Серед дорослого населення теж реєструються випадки зараження скарлатиною, але значно рідше. Вважається, що чим менша дитина, тим в легшій формі протікає це інфекційне захворювання. Це заразне захворювання викликається бета-гемолітичним стрептококом типу А. Тривалість інкубаційного періоду – від декількох годин до 12 днів.

Типова форма скарлатини починається гостро: температура тіла за 6-7 годин підвищується до 38,5-40 °C. Хворі скаржаться на головний біль, нездужання, болючість при ковтанні. Наприкінці першої доби захворювання (іноді на другий день) з’являються характерні плямисті дрібні висипання на шкірі – спочатку на шиї та верхній частині грудей, а упродовж наступних 2-3-х днів поширюється по всьому тілу.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі