У Запоріжжі з'явиться шість станцій моніторингу повітря

У Запоріжжі з'явиться шість станцій моніторингу повітря

Сьогодні, 21 листопада, у ході проведення прес-брифінгу екологів, громадських активістів і представників лабораторного центру МОЗ було анонсовано відкриття шести станцій моніторингу повітря.

За даними брифінгу, до кінця поточного року відкриють шість станцій моніторингу повітря "Oxygen". Пристрої здатні не лише передавати відомості про стан повітря, але й змінювати індикатори. Зазначається, що такі станції є основним інформаційним джерелом про стан забруднення атмосфери онлайн.

Як повідомили повідомили у виданні "061", протягом кількох місяців станції встановлять на території ЗОЦМ, "Суспільне UA", приватного сектору на Правому березі, однієї з місцевих шкіл, а також біля Абразивного комбінату та на вулиці Історичній у Дніпровському районі. Вартість одного пристрою коливається від 3,5 до 4,5 тис грн.

Нагадаємо, влітку 2017 року депутати обласної та міської рад Запоріжжя проголосували за виділення 6 мільйонів гривень на придбання пересувної лабораторії, і на початку 2018 року лабораторне обладнання вартістю 12 мільйонів бюджетних гривень було закуплено. Наразі мобільна еколабораторія знаходиться на балансі Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ та не використовується за призначенням. У бюджеті центру грошей на її утримання немає, тож міський голова запропонував депутатам розглянути питання виділення коштів з міського бюджету.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі