У Запоріжжі рівень забруднення важкими металами в декілька разів перевищує міжнародні норми (iнфографiка)

У Запоріжжі рівень забруднення важкими металами в декілька разів перевищує міжнародні норми (iнфографiка)

Учора, 11 грудня,  у Києві відбувся екологічний прес-брифінг, на якому були презентовані результати дослідження рівня забруднення навколишнього середовища в Україні. 

Захід проходив в Українському кризовому медіа-центрі, повідомляють "Факти Запоріжжя". 

Фахівці проаналізували 90 зразків ґрунту і донних опадів з 5 великих промислових міст України: Запоріжжя, Дніпра, Кривого Рогу, Харкова і Маріуполя.

Дослідження проводили «Центр екологічних ініціатив «Екодія» (Україна), компанія «Арніка» (Чехія) та експерти Хіміко-технологічного інституту у Празі (VSCHT) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Координаторкою проекту у Запоріжжі стала Ірина Пірогова - екоексперт, голова Запорізької обласної організації "Всеукраїнської екологічної ліги". Для дослідження фахівці брали проби піску із дитячих майданчиків, відклади, які осідають на дні водойм, зразки ґрунту, а також аналізували вміст діоксинів та інших стійких органічних забруднювачів у яйцях домашньої птиці вільно-вигульного утримання.

В усіх містах підсумкова картина вражає - викиди значно перевищують норму, а у річкових осадах були виявлені важкі метали – цинк та кадмій.

Так, у Запоріжжі рівень забруднення довкілля важкими металами й нафтовими вуглеводнями у декілька разів перевищує міжнародні рекомендовані норми. На окремих ділянках рекомендовані норми перевищені у 10 разів. 

«Рівень забруднення металами та органічними забруднювачами становить загрозу для здоров’я людей. Найбільш небезпечні речовини – кадмій і арсен (миш’як), останній є канцерогенною сполукою», – розповів Марек Шир, автор дослідження, експерт Хіміко-технологічного інституту у Празі.

Найвищий рівень забруднення нафтовими вуглеводнями – у Запоріжжі й Харкові. Перевищений рівень цинку і свинцю (за чеськими гігієнічними стандартами якості) виявили у кількох пробах піску з дитячих майданчиків у Дніпрі та Маріуполі. 

Серед рекомендацій за підсумками дослідження – визначити потенційні джерела забруднення, провести додаткові дослідження довкілля та продуктів харчування, щоб виявити масштаби забруднення і ризики для здоров’я людей; модернізувати обладнання на підприємствах з використанням найкращих доступних технологій та вдосконалити природоохоронні заходи у містах. 

"Відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС Україна зобов’язана імплементувати низку норм європейського екологічного законодавства. Це, зокрема, Директива 2010/75/ЄС про промислові викиди (про інтегрований контроль та запобігання промисловому забрудненню), що зобов’язує підприємства перейти на найкращі доступні технології",- зазначила Олена Міскун, керівник відділу по роботі з громадами  «Екодія». 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.


Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі