У Запоріжжі з'являться тролейбуси з автономним ходом

У Запоріжжі з'являться тролейбуси з автономним ходом

До кінця року в Запоріжжі з'являться тролейбуси з автономним ходом на акумуляторах. 

В українських містах починають активно запускати нові тролейбуси, здатні працювати на акумуляторних батареях. Подібний досвід спіткав Києв, Дніпро, Чернівці, Кропивницький, Рівне, Львів тощо. І ось Запоріжжя невдовзі приєднається до цієї когорти. 

За словами генерального директора КП "Запоріжелектротранс" Юрія Папача, тролейбуси невимогливі, тобто не потребують постійного контакту з електромережею. Транспорт обладнаний акумуляторними батареями, які допомагають йому автономно пройти 20 км, а зарядка здійснюється під час руху, пише Індустріалка.

Планується запустити тролейбус через острів Хортиця. Громадський транспорт здійснюватиме маршрут від площі Маяковського, де знаходиться Туристичний інформаційний центр, через греблю, правий берег і арочний міст. Крім тролейбусів з автономним ходом в поточному році закуплять 9 тролейбусів з Європи. Папач зазначає, що вони місткі та комфортабельні. Наразі триває процедура торгів.

Що робить держава?

Наразі в Україні сконцентровано два заводи, які виробляють електромобілі і батареї. Кабмін до 2013 року бачить наступну картину: кожна друга машина, яку купили українці, – електрична. А громадський транспорт весь на електротязі. 

Крім цього, в Україну можна ввозити електрокари і не платити податки – така норма діє до кінця року. Проте не можна виробляти електричний транспорт всередині країни і не платити податки.

Також в Міністерстві інфраструктури припадає пилом Концепція розвитку електротранспорту. Вона складається з трьох етапів. Перші п'ять років Україна повинна розвивати ринок електричного транспорту. Наступні десять років – залучати інвесторів у виробництво електротранспорту і зарядних станцій. І третій етап розрахований на 15 років – створення місцевих виробництв компонентів для електротранспорту, зарядних станцій і батарей.

Та поки, в Україні слабо розвинена інфраструктура. Зарядити одну-дві машини – можна; та якщо ж їх приїде п'ять, майданчиків з достатньою потужністю вже не вистачить. А якщо приїде 20 або 100, заряджати їх буде практично неможливо.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі