У Запорізькій області дитяче відділення фтизіатрії потерпає від нестачі фінансів

У Запорізькій області дитяче відділення фтизіатрії потерпає від нестачі фінансів

Дитяче відділення КНП «Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» вже протягом року не можуть ввести в експлуатацію через нестачу фінансів.

Про це повідомили у пресслужбі ЗОДА.

Так, тимчасова контрольна комісія перевірила реальний стан речей та діяльність директора КНП «Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» та два дитячих відділення № 1 та № 2. Останнє вже понад рік не можуть ввести в експлуатацію.

Під час зустрічі з членами контрольної комісії директор КНП Олександр Тищенко розказав про діяльність центру, фінансування, кадрові зміни та реорганізацію підрозділів. Акцентував увагу на незадовільному фінансуванні – у цьому році воно скоротилося на 50% проти минулого. Серед нарікань від спеціалістів відділень звучали такі: ліквідація лабораторій на місцях, необхідність виготовлення печаток «власним коштом», скорочення ліжкомісць,  персоналу і т.д.

Далі члени комісії відвідали дитяче відділення №1, яке на сьогодні залишається єдиним місцем у всій області, де приймають пацієнтів від 0 до 18 років з різними формами туберкульозу.  Воно розраховане максимум на 35-40 ліжкомісць, та наразі в ньому розташовано 49 дітей та облаштовано 50 ліжок.  Дітям не вистачає цієї території. До того ж, у зв’язку з реформуванням не вистачає коштів на харчування, медикаменти та оплату заробітної плати. 

За сприяння німецького агентства з розвитку ще у милому році було реконструйовано дитяче відділення № 2. Воно має більшу площу, розраховане на 78 дітей, оснащене новітньою системою пожежної безпеки (сигналізація, система оповіщення, спеціальне обладнання для швидкої евакуації), сантехнікою та кухонним начинням, новітніми тепломережами, будівля енергоефективна. Тут діти матимуть змогу перебувати разом з одним з батьків. Втім, через проблеми, що виникли із документацією, підрядному підприємству, яке виконувало ремонтні роботи, не виплатили 3,6 млн грн. Зараз питання вирішується у судовому порядку, а тим часом нове  відділення не працює.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі