У Запорізькій області медицина потерпає від нестачі фінансів

У Запорізькій області медицина потерпає від нестачі фінансів

Запорізька медицина перебуває у критичному стані через недофінансування. 

Про це стало відомо після засідання представників обласної влади.

Так, за словами начальника управління юридичного забезпечення діяльності Запорізької облради Єгора Мороза, медична реформа буде, але для її нормального перебігу необхідно мати достатнє фінансування. До законодавства на фінансування медицини має виділятися 5% ВВП, однак депутати заклали лише 1,8% ВВП. Це спричиняє медичний колапс з нестачею медикаментів.

За даними ЗМІ, лікарі мають приймати хворих при наявності електронного талона. Однак, це ускладнюється для мешканців селищ, де немає інтернету. Люди не можуть самостійно записатися на прийом, а медзакладам не виділяють гроші на придбання необхідної техніки.

Також важливою проблемою залишається реорганізація лікарень області. З 56 закладів II та III рівнів у регіоні залишилось лише 18. 

Як зазначають експерти, тарифи на лікування не мають підґрунтя, оскільки формули їх розрахунку не існує. При цьому, і протоколи лікування не враховують реальних потреб хворих.

У зв'язку з цим, в облраді мають розглянути проєкт звернення депутатів до керівництва Держави щодо призупинення другого етапу реформування системи охорони здоров'я до 1 січня наступного року та фінансування комунальних некомерційних підприємств облради.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі