У Запорізькій області можуть скоротити медиків швидкої медичної допомоги в сільській місцевості

У Запорізькій області можуть скоротити медиків швидкої медичної допомоги в сільській місцевості

На селекторній нараді з обласними департаментами охорони здоров’я країни, міністр Максим Степанов обговорив проблеми галузі, які виникли через другу хвилю реформи.

За його словами, зараз керівництво МОЗ максимально налаштоване на діалог з регіонами – щоб “не допустити катастрофічних наслідків фінансування галузі”.

“У зв’язку із переходом з першого квітня на програму медичних гарантій, ми проводимо ретельний аудит того, як це впливає і вплине на 2 і 3 рівні медицини. Коли ми вивчили всі договори на предмет дефіциту і профіциту коштів, то побачили, що з понад 1600 закладів охорони здоров’я 984 мають дефіцит. Це дуже тривожні сигнали. Ми не можемо допустити звільнення медпрацівників”, - зазначив Максим Степанов.

Відомо, що у зоні особливого ризику через недостатнє фінансування галузі знаходиться протитуберкульозна служба, психіатричні лікарні, екстрена медична допомога та високоспеціалізовані медичні напрями. На наявні проблеми натякнув запорізький представник.

«Якщо ми не покриємо дефіцит в коштах — нам доведеться закривати бригади в сільській місцевості, в районах. Якщо лишиться так, як є, ми скоротимо 30 бригад зі 145. Тобто, міста будуть забезпечені, а села — ні», - заявили представники Департаменту охорони здоров’я Запорізької області на селекторі.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі