У Запорізькій області на каналізацію посадовці змили близько 9 млн грн

У Запорізькій області на каналізацію посадовці змили близько 9 млн грн

Нардеп від «Слуги народу» Марина Нікітіна розбиралась з тендером на реконструкцію каналізації в с. Новоолександрівка Запорізького району, вартістю майже 53 мільйони.

Збори ініціювали депутати Новоолександрівської сільської ради та місцеві мешканці з приводу розкрадання бюджетних коштів, виділених на реконструкцію каналізації. У зв’язку з тим що с. Новоолександрівка Запорізького району входить до виборчого округу № 82, від якого Марину Нікітіну було обрано народним депутатом, її також запросили на захід.

Зазначимо, що це перший випадок, коли нардеп Марина Нікітіна бере участь у вирішенні питань своїх обранців, за дев’ять місяців вона у співавторстві з іншими депутатами направила чотири депутатських запити до Кабінету Міністрів України. На цьому корисна активність депутата завершилась.

29 травня у приміщення клубу Новоолександрівської сільської ради Запорізького району відбулися збори присвячені питанню реконструкції зовнішніх мереж каналізації с. Новоолександрівка.

На зборах були присутні народний депутат України Марина Нікітіна,  депутат Запорізької облради Дмитро Майстро, голова Новоолександрівської сільської ради Запорізького району Олександр  Корнієнко, депутати сільської ради та мешканці с. Новоолександрівка.

Також на зборах ми побачили депутата Запорізької міськради Михайла Прасола, але він не виступав, тому зрозуміти у ролі кого він там знаходився не зрозуміло.

Як повідомила секретар Новоолександрівської сільської ради Анжела Каніщева, зібрання відбулось у зв’язку з тим, що головою Новоолександрівської сільської ради Запорізького району Олександром  Корнієнком 25 травня з ПП «Мадест» було укладено договір на проведення робіт з реконструкції зовнішніх мереж каналізації с. Новоолександрівка, вартістю 52,9 мільйона гривень.

Під час виступу секретар сільської ради Анжела Каніщева зазначила, що проєкт з реконструкції зовнішніх мереж каналізації с. Новоолександрівка  депутати не погодили 13 травня під час засідання постійної комісії з  питань фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестицій та регуляторної політики комунальної власності сільради.

14 травня під час сесії Новоолександрівської сільської ради питання виділення коштів на реконструкцію зовнішніх мереж каналізації с. Новоолександрівка не заслуховувалось, рішення про погодження проєкту не приймалось.

25 травня проводиться ще одне засідання сесії на яке знов виноситься питання щодо екологічних коштів громади, на засідання були запрошені мешканці громади. Питання виділення цих грошей на реконструкцію каналізації підтримано не було.

Попри це, 27 травня в електронній системі закупівель Прозоро було оприлюднено укладений договір № 25/05-164 від 25.05.2020 р., який був підписаний головою Новоолександрівської сільської ради Запорізького району Олександром  Корнієнком без погодження з депутатами.

Як зазначили у своїх виступах депутати сільради перед погодженням проєкту реконструкції зовнішніх мереж каналізації на сесії вони вимагають провести аудит робіт, виконаних ТОВ «Бревес», яке у 2018-му проводило роботи з реконструкції зовнішніх мереж каналізації й з’ясувати, куди поділись 8,4 мільйона гривень перерахованих на розрахункові рахунки підрядника.

За інформацією видання «Наші гроші. Запоріжжя» перемогу в аукціоні на проведення робіт з реконструкції каналізації ТОВ «Бревес» отримало використавши у якості конкурента підставку фірму, компанію переможця пов’язують з депутатом Запорізької міськради Олегом Афанасьєвим.

Депутати та місцеві мешканці зазначили, що бюджетні кошти, виділені у 2018 році на реконструкцію каналізації, могли були привласнені посадовими особами Новоолександрівської сільської ради спільно з підрядниками. Під час ознайомлення з роботами проведеними ТОВ «Бревес» депутати конкретних результатів не побачили.

Також депутатському корпусу не зрозуміло, чому за два роки вартість робіт збільшилась майже у п’ять разів і складає 52 мільйони. Мешканці села разом з депутатами побоюються, що бюджетні гроші знов будуть розтрачені, а село залишиться все одно без каналізації.

Нардеп Марина Нікітіна пообіцяла вивчити ситуацію й направити депутатські звернення для вирішення вказаної проблеми.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі