У Запорізькій області очільника рибного господарства звинувачують в опануванні коштів при мізерних доходах

У Запорізькій області очільника рибного господарства звинувачують в опануванні коштів при мізерних доходах

Керівник Рибогосподарського ТОВ "Таврія" Олександр Іванченков живе на широку ногу, офіційно отримуючи мізерні доходи. До того ж він поширює неправдиві відомості про НПП «Великий Луг». 

Про це повідомили на сторінці НПП "Великий Луг".

Так, Олександр Анісімовіч, використовуючи інструменти громадського впливу, поширює неправдиві відомості про НПП «Великий Луг», його керівництво,  намагаючись таким чином здійснити тиск на адміністрацію природоохоронної установи.

Можливо, він не хоче виконувати припис про усунення порушень природоохоронного законодавства №13 від 05.06.2020 року, а, можливо, намагається й надалі самовільно займати земельну ділянку, що є територією природно-заповідного фонду, належить Національному парку, яка розташована на березі Каховського водосховища.

Крім того, зазначається, що очільник фірми намагається забезпечити собі подальше безперешкодне використання частини Каховського водосховища в якості транспортних шляхів для риболовецьких човнів свого товариства, а можливо, він сподівається продовжити використовувати ґрунтові дороги парку для обслуговування свого бізнесу. Але все це не законно. Саме тому Олександр Іванченков уникає оформити сервітут, уникає отримати припис, уникає будь-якого впорядкування земельних відносин.

Так, НПП «Великий Луг» звернувся з заявою до органів Нацполіції в порядку ст.214 КПК України, щодо притягнення службових осіб РГ ТОВ «Таврія» до кримінальної відповідальності за ст.197-1 КК України.  

Крім того, співробітники нацпарку поцікавились фінансовою стороною питання діяльності товариства, оскільки пан Іванченков систематично публікує фото з престижних світових курортів, подорожує світом разом зі своєю родиною. Чи насправді справи в рибалки йдуть так добре завдяки використанню ресурсу природно-заповідного фонду, що належить державі?

З власних джерел національний парк дізнався, що РГ ТОВ «Таврія» в першому кварталі 2019 року була офіційно працевлаштована тільки одна особа з доходом 12 600 гривень за три місяці з яких було виплачено 2268 гривень податку. 15 осіб було найнято за цивільноправовими договорами, які не обліковані як працевлаштовані та податки на доходи яким не сплачено. Дохід товариства за цей період становив 18 445 гривень, з якого сплачено 3320 гривень податку. Така ситуація спостерігалась протятом всього року.

У 2020 році в першому кварталі було 9 працевлаштованих осіб. Загальний фонд оплати праці 39770 грн. Податок 6780 грн. У другому кварталі 1 працевлаштована особа  із зарплатою 10000 гривень – податок 1043 грн. Три особи було працевлаштовано за цивільноправовою угодою, які отримували по 886 гривень – податок 159 гривень. Сума доходу товариства за два квартали 2020 року склала 67 650 грн.

За спеціальне використання рибних та інших водних ресурсів за 2 квартал 2020 року нараховано 3278 гривень.

Виникає питання, чи можливо, отримуючи такі мізерні доходи, подорожувати світом та жити на широку ногу?

Цілком можливо. Оскільки підприємство фактично не несе податкове навантаження на найманих працівників, а особами, що працевлаштовані за цивільноправовими договорами, є звичайні рибалки, правами яких Олександр Іванченков грубо нехтує, не сплачуючи за них соціальні внески, податок на доходи фізичних осіб, а також встановлену Законом мінімальну заробітну платню.

У НПП "Великий Луг" закликали профільні контролюючі органи (Соцзахист, податкову, Держпрацю) провести комплексну перевірку РГ ТОВ «Таврія» з питань дотримання трудового та податкового законодавства, вивчити риболовецькі журнали та зробити відповідні висновки.

Сукупність зазначених відомостей свідчить, що, можливо, деякі службові особи РГ ТОВ «Таврія» систематично здійснюють фактичний допуск працівників до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівників на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплачують заробітну плату без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків. Крім того, такі дії можуть виражатись у підробленні документів податкової та бухгалтерської звітності та обліку, заниженні обсягів вилову живих водних ресурсів.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі