У Запорізькій області повернули у держвласність водойми вартістю 600 мільйонів

У Запорізькій області повернули у держвласність водойми вартістю 600 мільйонів

Енергодарська прокуратура пред’явила позовну заяву в інтересах держави до ЗОДА і товариства з обмеженою відповідальністю про визнання недійсними додаткових угод до договорів оренди та повернення державі земельних ділянок водного фонду загальною площею 1 638 га вартістю 627 млн.грн.

Про це повідомили у пресслужбі прокуратури Запорізької області.
 
Так, підставою для звернення до суду стало виявлення факту укладення додаткових угод про поновлення договорів оренди земельних ділянок водного фонду з порушеннями земельного та водного законодавства України. Це дало можливість орендарю користуватися рибогосподарськими технологічними водоймами на умовах оренди лише земельних ділянок без укладення договорів оренди на воду (водне дзеркало) та водосховищем комплексного призначення, а саме Білозерським лиманом, який взагалі не може передаватися в оренду.

Крім того, поновлення договорів оренди землі відбулось з порушенням встановленого порядку та після піврічної несплати орендної плати за користування земельними ділянками. Справа розглядалась більше 2-х років Господарським судом міста Києва, Північним апеляційним господарським судом та Верховним Судом.

За наслідками повторного перегляду справи Північним апеляційним господарським судом позовну заяву заступника керівника Енергодарської місцевої прокуратури Запорізької області задоволено в повному обсязі. Так, визнано незаконними та скасовано розпорядження голови ЗОДА, визнано недійсними додаткові угоди, зобов’язано орендаря повернути державі земельні ділянки загальною площею 1 638 га вартістю 627 млн.грн.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі