У Запорізькій області розпочнеться повітряна імунізація тварин від сказу

У Запорізькій області розпочнеться повітряна імунізація тварин від сказу

У вересні Держпродспоживслужба починає повітряну імунізацію диких м'ясоїдних на території Запорізької області. Це вже третя поспіль широкомасштабна кампанія у країні.

Про це повідомили у пресслужбі установи.

Так, у вересні розпочнеться проведення осінньої кампанії із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Приманки з вакциною розкидатимуть літаками над лісовими та сільськогосподарськими угіддями області поза територіями населених пунктів, водойм та зон, заборонених до польоту авіації. Приманка розміром із сірникову коробку: вакцина – у блістері всередині принади. При прокусуванні блістеру речовина розповсюджується в ротовій порожнині, всмоктується в організм тварини і створює стійкий імунітет проти сказу.

Висота польоту повітряних суден 500-800 м, відстань між смугами розкладання 500 – 1000 м. Планується застосувати вакцину антирабічну для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин «Орісвак» виробництва ТОВ «Укрветпромпостач» м. Бровари. У своєму складі вона містить штучно послаблений штам вірусу сказу SAD Bern та біологічний маркер.

Зазначається, що за сім місяців поточного року в області було зареєстровано 8 випадків захворювання тварин на сказ у 7 неблагополучних пунктах, що у двічі менше, ніж за аналогічний період 2019 року. 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі