У Запорізькій області заборонили постачання ячменю через вірус

У Запорізькій області заборонили постачання ячменю через вірус

У Запорізькій області фахівці виявили вірус штрихуватої мозаїки ячменю на 3 полях в Оріхівському та Запорізькому районах на загальній площі 150 га, через що заборонили постачання продукту.

Як повідомили у пресслужбі ГУ Держпродспоживслужби, вірус передається зараженим насінням. Він може поширюватись механічно з соком і пилком ячменю під час цвітіння рослин. Окрім ячменю вірус уражує пшеницю, кукурудзу, просо, овес, деякі злакові трави із родини тонконогих і злакові бур'яни (вівсюг, мишій).

Недобір урожаю від хвороби може досягати 30%. Стійких до збудника хвороби сортів не виявлено. У зв’язку з виявленням вірусу штрихуватої мозаїки ячменю у посівах ячменю, врожай із цих полів заборонено до експорту в КНР.

Станом на 18 червня проведено обстеження у Вільнянському районі - 11 полів на площі 707,73 га, Якимівському районі -10 полів – 858,8884 га, у Веселівському районі – 9 полів -354,328 га, Новомиколаївському районі - 4 поля -140,92 га, Запорізькому районі – 5 полів 194,62 га та у Оріхівському районі - 9 полів на загальній площі 641,813 га.

Наразі обстеження тривають, заплановані ще перевірки у Василівському, Михайлівському та Мелітопольському районах.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі