У Запорізькій області з’явились одні із перших в країні інтерактивні бюджети шкіл

У Запорізькій області з’явились одні із перших в країні інтерактивні бюджети шкіл

Великобілозерська та Широківська об’єднані територіальні громади Запорізької області запустили інтерактивний інструмент бюджету шкіл.

За даними Міністерства фінансів України, у 2019 році загальні видатки на денні школи становили 94 млрд грн, або 23,1 тис. грн в середньому на одного учня. У Запорізькій області торік видатки на денні заклади склали 3,7 млрд грн на 160 тис. учнів. У містах середні видатки на одного учня склали 18,8 тис. грн, а у сільській місцевості – 35,2 тис. грн.

Відтепер мешканці громади можуть дізнатися про обсяги коштів, які виділяються на кожну школу та отримати візуалізовану детальну інформацію про напрямки видатків. Наприклад, дізнатися суму витрат на зарплату працівникам школи, витрати на комунальні послуги та енергоносії, продукти харчування, закупівлю комп’ютерного обладнання тощо. Також користувачі інтерактивного бюджету школи можуть прямо на сайті ставити запитання, вести обговорення та робити свої пропозиції щодо розподілу коштів на розвиток школи. 

CASE Україна, крім окремих бюджетів шкіл, запустив онлайн-платформу, завдяки якій батьки можуть порівняти показники своєї школи – кількість учнів, кількість учителів, загальні видатки, видатки на одного учня – з іншими закладами ОТГ, регіону та України загалом. 

Наразі, крім Великобілозерської та Широківської ОТГ, до інтерактивних бюджетів підключені школи ще 21 громади, які разом охоплюють 14 областей України.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі