У Запорізькій ОДА шукатимуть шпигунів

У Запорізькій ОДА шукатимуть шпигунів

Протистояння політичних «зливів» у Телеграм-каналах охопила Україну, автори каналів публікують інсайди, чутки та компромати на чиновників, політиків та депутатів. Сьогодні все, що обговорюється у владних кабінетах, майже, миттєво з’являється на сторінках Телеграм-каналів й Запоріжжя у цьому не пасе задніх.

Зазначене дуже не подобається фігурантам скандалів, але новітні технології гарантують автору каналу стовідсоткову анонімність, тому вирахувати його надто складно.

Очільник Запорізької ОДА Віталій Туринок обрав свій метод боротьби із розповсюдженням, на його думку, секретної інформації. Так, під час моніторингу системи Prozorro ми знайшли ще один дивний на наш погляд лот. 6 грудня Запорізькою обласною державною адміністрацією було розміщено оголошення про проведення закупівлі приладів спеціального призначення, вартістю понад 30 тис. грн.

За умовами тендерної документації переможець до 23 грудня повинен поставити до Запорізької ОДА спеціальне обладнання, а саме: детектор цифрових радіокомунікацій «Protect 1207i» та прилад для пошуку прихованих відеокамер «Wega i».

За інформацією з відкритих джерел, детектор цифрових радіокомунікацій «Protect 1207i» дозволяє швидко перевірити приміщення або людину перед зустріччю.

Багатоканальний детектор цифрових радіозакладок і радіокомунікацій - новий і надійний захист від прослуховування. Виявлення та локалізація пристроїв, що використовують цифрові радіотрафікі GSM, CDMA, WCDMA, 3G, DECT, Bluetooth, Wi-Fi, Wi-Max. Аналіз радіосигналів в 6-ти частотних смугах в діапазоні 800 - 7000МГц.

У свою чергу прилад для пошуку прихованих відеокамер «iProTech WEGA І» - це спеціалізований портативний пристрій, завдання якого полягає у виявленні прихованих камер для запобігання несанкціонованого прослуховування і запису. За допомогою цієї моделі детектора можна легко виявити будь-який тип камери дротового або бездротового на відстані від 2 до 10 метрів.

Оптичне зондування, яке застосовується під час роботи приладу, дозволяє виявляти мікрооб'єктиви прихованих відеокамер за оптичними ознаками незалежно від їх робочого стану і каналу передачі відеосигналу.

Цікаво, які підстави для застосування працівниками Запорізької ОДА майже професійного антишпигунського набору, та чи законне виділення бюджетних коштів на придбання зазначеного обладнання?

Так, статтею 359 Кримінального кодексу України за незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації передбачена кримінальна відповідальність, за законом виявленням й розслідуванням даного виду злочинів повинні займатися співробітники СБУ, а не працівники Запорізької адміністрації.

Намір шукати прилади несанкціонованого доступу власними силами свідчить про відсутність довіри до правоохоронців з боку губернатора.

Зазначимо, що за законом у кабінеті очільника області Віталія Туринка може обговорюватися інформація з обмеженим доступом (конфіденційна, службова, таємна) лише щодо заходів з питань мобілізаційної підготовки, про військовозобов'язаних, заброньованих за облдержадміністрацією та про організацію режиму роботи в умовах особливого періоду.

Зазначимо, договір № 80/19 на постачання спецприладів підписаний Зінаїдою Бойко 19 грудня, не зважаючи на те, що з 18 грудня ГУ «Державною казначейською службою України у Запорізької області» зупинені всі розрахунки за бюджетні кошти, все ж очевидно, що питання розрахунків за даним договором буде вирішено.

Рішення використовувати технічні засоби боротьби із несанкціонованим доступом до інформації є цілком логічним, адже протягом останніх трьох місяців Віталій Туринок майже повністю оновив своє оточення, звільнивши заступників, які працювали у його попередника. На даний час Віталія Вікторовича оточують тільки підібрані особисто ним кадри, головною якістю яких є не професіоналізм, а особиста відданість губернатору

Як ми раніше розповідали, на посаду заступника голови ОДА призначено кума Віталія Туринка бізнесмена Володимира Тарасенка. Володимир Тарасенко у свою чергу забезпечив призначення на посаду директора Департаменту капітального будівництва свого бізнес-партнера, раніше судимого Віктора Яроша.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі