У Запорізькій станції "переливають" не лише кров, але й гроші

У Запорізькій станції 'переливають' не лише кров, але й гроші

Комунальна установа «Запорізька обласна станція переливання крові» Запорізької обласної ради в один день придбали 5 однакових моноблоків, загальною вартістю 55 275 гривень, за спрощеною системою, без проведення аукціону в одного постачальника, за двома різними закупівлями.

Таким чином посадовими особами комунального закладу було порушено вимоги Закону України «Про державні закупівлі», адже закон категорично забороняє дроблення закупівель.

Так, 28 грудня в електронній системі Прозоро було розміщено два повідомлення КУ «Обласна станція переливання крові» про укладення договорів з ТОВ «Всесвіт» щодо придбання комп’ютерного обладнання, перший на купівлю 3 моноблоків Asus V222UAK-BA150D, другий на - ще 2 моноблоків тієї ж самої моделі. Від імені комунальної установи договір підписаний т.в.о. головного лікаря, заступником головного лікаря з ОТД - завідувачем відділу Світланою Богомаз.

Під час моніторингу вартості придбаного комп’ютерного обладнання ми з’ясували, що в інтернет-магазині Розетка моноблок Asus V222UAK-BA150D коштує 10 599 грн, комунальна установа придбала ідентичні моноблоки дещо дорожче за 11 055 грн, загальна переплата складає 2 280 грн.

Тобто закупівлю було здійснено не тільки з порушенням Закону України «Про державні закупівлі», у діях посадових осіб комунального закладу також вбачаються ознаки кримінального правопорушення.

***

Якщо вам відомі:

  • факти порушення законів України посадовими особами
  • факти про корупційні схеми у державних органах, комунальних підприємствах та органів місцевого самоврядування
  • зловживання службовим становищем посадових осіб

Звертайтесь до ГО "Справжні дії":

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі