У Запорізькому районі розташована місцина, де завжди гарна погода

У Запорізькому районі розташована місцина, де завжди гарна погода

Запорізький край – багатий на мальовничі локації. Бог наділив цю землю дивовижно мальовничими краєвидами. Сьогодні ми покажемо вам ще одну місцину варту уваги - Утлюцький лиман.

Утлюцький лиман (або Утлюцька затока) розташований у Генічеському районі Херсонської області та Якимівському районі Запорізької області, в північно-західній частині Азовського моря. Від моря відокремлений Федотовою косою та островом Бирючим, на заході від озера Сиваш – Арабатською стрілкою.

Площа лиману – близько 700 км², довжина – до 60 км, ширина – до 15 км. Північно-західні береги підвищені, урвисті, розчленовані балками та ярами; південно-східні – низькі, піщані, подекуди заболочені, порослі очеретом. До Утлюцького лиману впадають кілька невеликих річок.

Температура води влітку – від +22°C до +30°C, взимку вода може замерзнути, але льодовий режим нестійкий. Одна з переваг цього місця, за словами місцевих мешканців, – на території лиману переважно гарна погода, навіть якщо на морі шторм або негода.

Протягом багатьох років озеро було і закритим (тобто не з’єднувалося з морем зовсім), і відкритим, і напіввідкритим. Грязі Молочного озера мають яскраво виражені лікувальні властивості. 

Фото птахів: Віктор Семідов

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі