Українці пропонують президенту відмінити використання по батькові

Українці пропонують президенту відмінити використання по батькові

На сайті президента України, зареєстрована електронна петиція з проханням скасувати або зробити не обов’язковим, документальне та усне використання в Україні по батькові, оскільки обов'язковість його використання є застарілою традицією і порушує права людини.

Також пропонується дозволити використання особи обирати - по батькові або по матері. Автор спирається на досвід розвинених країн де така форма є не обов’язковою, а натомість використовують друге ім'я або прізвище.

«У Конституції України в ст. 23 сказано, що "Кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості", а в ст. 32 записано, що "Ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя". Вважаю обов'язковість використання по батькові втручанням у особисте життя людини, що унеможливлює зробити власний вибір з приводу свого імені» - йдеться у петиції.

Серед доводів, автор зазначає також те, що особа не завжди знає або має власного батька, тому таке «нав’язування» ставить людину у незручне становище і порушує її права.

Наразі триває збір підписів, вже петиція знайшла 417 однодумців

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі