Урочисте святкування 250-го ювілею Запоріжжя затверджено Верховною Радою

Урочисте святкування 250-го ювілею Запоріжжя затверджено Верховною Радою

Постановою Верховної Ради України було прийнято урочисто відзначити на державному рівні у 2020 році пам’ятні дати і ювілеї. До списку увійшло і Запоріжжя. Відповідний проєкт розміщено на сайті Верховної Ради України. 

Як зазначає ініціативна група у пояснювальній записці, відзначення на загальнодержавному рівні річниць важливих подій в суспільно-політичному житті України та ювілеїв видатних осіб, адже це є важливою складовою державної політики національної пам’яті, що сприяє консолідації суспільства.

На їх думку такий крок дозволить систематизувати заходи державних органів з відзначення ювілеїв видатних осіб та річниць визначних подій історії України, створить умови для ефективного використання державних коштів та проведення меморіальних просвітницьких та культурних заходів.

Постановою було рекомендовано Міністерству Освіти та науки забезпечити проведення у середніх та вищих навчальних закладах уроків, виховних годин, круглих столів, науково-практичних конференцій, присвячений пам’ятним датам і ювілеям 2020 року. Включити відповідні теми до конкурсів Малої академії наук України, рефератів, курсових та дипломних робіт у вищих навчальних закладах.

Міністерству культури, молоді та спорту України рекомендують, забезпечити організацію у закладах культури тематичних виставок, експозицій, присвячених пам’ятним датам.

Міністерству закордонних справ включити події до Календаря пам’ятних дат, до відзначення яких ЮНЕСКО приєднуватиметься протягом 2026–2027 років.

Державному комітету телебачення і радіомовлення України організувати тематичні теле- і радіопередачі, присвячені пам’ятним датам і ювілеям 2020 року, та сприяти висвітленню державними засобами масової інформації заходів, що проводитимуться у зв’язку з їх відзначенням.

Місцевим органам влади розробити перелік пам’ятних дат та ювілеїв, та Національному банку розробити відповідні монети.

У список з визначними датами потрапило Запоріжжя, яке у наступному році буде відзначати свій 250 ювілей.

 

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі