В Україні легалізували гральний бізнес: як голосували запорізькі нардепи?

В Україні легалізували гральний бізнес: як голосували запорізькі нардепи?

Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроєкт №2285-д «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор». Перед голосуванням парламент розглянув 3 445 правок до проєкту закону.

Законопроєкт передбачає розташування залів з ігровими автоматами тільки в готелях, які мають три-п'ять зірок, а в чотири-п'ятизіркових — казино.

Однак, у документі запроваджується кримінальна відповідальність за організацію азартних ігор без ліцензії. За ведення грального бізнесу без ліцензії кримінальна відповідальність (штраф від 170 до 680 тисяч гривень, за повторне порушення — від 680 до 850 тисяч гривень) або ж позбавлення волі.

Також народні депутати прописали вимогу розміщувати гральні заклади на відстані не менше 500 метрів від навчальних закладів, а також розширили коло людей, які могли б звернутися до суду із заявою про обмеження. Закон також передбачає онлайн-систему моніторингу ігрових автоматів.

Крім того, згідно з документом, резидентам держави-агресора буде заборонено мати гральний бізнес на території України. У державному бюджеті з'явиться спеціальний фонд підтримки медицини, спорту і культури, куди будуть надходити платежі за ліцензії.

Допустимий вік гравця азартних ігор, відповідно до проєкту закону, стартує від 21 року.

Тож «за» відповідний законопроєкт були 248 депутатів, серед них запорізькі обранці.

Представники «Зе команди» Олександр Кабанов, Михайло Крячко, Артем Кунаєв, Роман Соха, Павло Мельник, Марина Нікітіна, Сергій Штепа проголосували  – за. Натомість Геннадій Касай утримався від рішення, Юлія Яцик не голосувала, а Євген Шевченко був відсутній.

Представники «Опозиційної платформи – За Життя» Олександр Пономарьов та Володимир Кальцев – утримались, як й член депутатської групи "За майбутнє" Сергій Мінько. 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі