В Україні планують посилити відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

В Україні планують посилити відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

Група депутатів з різних фракцій пропонують посилити боротьбу з жорстоким поводженням з тваринами і браконьєрством, впровадити європейські цінності та стандарти стосовно тварин, наблизити українське право до європейського.

Законопроект №2351 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод і директив ЄС у сфері охорони тваринного і рослинного світу) зареєстрований у Верховній Раді 30 жовтня.

«Метою прийняття закону є впровадження європейських гуманних цінностей і стандартів стосовно тварин. Завданням законопроекту є захист тварин від жорстокого поводження », - зазначено в пояснювальній записці.

Законопроектом пропонується заборонити винищування з метою регулювання чисельності бездомних тварин. Забороняється також бити, вбивати, отруювати або калічити бездомних і домашніх тварин. Крім того, забороняється жебрацтво як з бездомними, свійськими та дикими тваринами.

Крім того, забороняється дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії, завдавати їм болю або страждання, дресувати тварин способом, який завдає шкоди здоров'ю і його загального стану, топити, душити тварин, труїти та використовувати електричний струм.

Забороняється утримувати в закладах громадського харчування, нічних клубах, готелях, оздоровчих установах і інших непридатних для показу диких тварин громадських місцях, а також у квартирах, приватних будинках, присадибних, садових ділянках ведмедів, левів, тигрів, кабанів, крокодилів, вовків, великих і отруйних змій, хижих птахів, інших тварин, які становлять загрозу для людей, або видів тварин, занесених до Червоної книги, і в Список II Бернської конвенції (Конвенції про охорону дикої флори та фауни).

Пропонується законопроектом заборонити всі види рубок лісу по периметру охоронних ділянок в лісах навколо місць проживання та розмноження рідкісних і перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу в радіусі 500 метрів.

Документом зазначено, що здійснювати контроль над дотриманням вимог у сфері захисту тварин від жорстокого поводження і вживати відповідних заходів у разі порушення законодавства в цій сфері в межах своєї компетенції визначеної законодавством, повинна Національна поліція.

Переміщення через митний кордон України, поза митним контролем або з приховуванням рідкісних видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги, Конвенції СІТЕС і Бернської конвенції, що заподіяло істотну шкоду, карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб або службовою особою карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з конфіскацією майна.

Жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, в тому числі бездомними тваринами, якщо ці дії призвели до тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі тварини, караються позбавленням волі на строк від двох до трьох років з конфіскацією тварини.

Ті ж дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років з конфіскацією тварини.

Законопроектом також встановлюються умови використання тварин у сільському господарстві. Вони повинні відповідати їх фізіологічним, видовим та індивідуальним особливостям, а також задовольняти їх природні потреби в харчуванні, воді, сні, рухах, у природній активності. Зокрема, умови в приміщеннях для утримання тварин або на майданчиках для вигулу, зокрема, освітлення, температура, вологість, циркуляція повітря, вентиляція, концентрація газів і рівень шуму і т.д. повинні відповідати їх фізіологічним і видовим потребам в обсягах, визначених законодавством. Забороняється: використання для роботи хворих, поранених, слабких, вагітних в останній третині вагітності або недогодованих тварин; використання при роботі з тваринами спорядження та інших засобів, які можуть призвести до травмування, каліцтва чи загибелі тварин; утримувати тварин в приміщеннях, де проводиться їх забій або де знаходяться туші забитої тварини. 

Джерело: Інтерфакс Україна

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі