В Україні виготовили папір з опалого листя: чи дійде технологія до Запоріжжя?

В Україні виготовили папір з опалого листя: чи дійде технологія до Запоріжжя?

У той час, як запоріжани не можуть відмовитись від спалення листя, у Житомирі виготовили першу партію паперу з органічного матеріалу. Технологію розробив український студент, отримавши гран-прі конкурсу винахідників у США.

Так, завдяки технології Валентина Фречка, на житомирському підприємстві погодилися використати опале листя у виробництві паперових виробів. Зокрема, було виготовлено упаковки для яблук, яєць, котейльні трубочки та кришки, повідомляють ЗМІ. Згідно з технологією, подрібнене й очищене листя варять у гігантських чанах, після чого отримана маса, втрачає вологу у конвеєрі, розтягується і стає або гладким папером, або набуває потрібної форми, призначеної для екологічних продуктових пакувань.

У процесі виробництва сировина розігрівається лише до 40 градусів, тож на відміну від ситуації, коли листя палять, жодна шкідлива речовина не виділяється в повітря. Що ж маємо у Запоріжжі?

За два тижні жовтня інспектори отримали 15 скарг від місцевих мешканців, однак це лише офційні цифри порушень. Насправді у місті фіксується чимало подібних інцидентів, зокрема у соціальних мережах запоріжани часто публікують відео та фото порушень. Штраф за спалення листя становить, який мають отримувати громадяни, становить від 340 до 1700 грн.

На сайті електронних петицій навіть з'явилась пропозиція переробляти опале листя у паливні брикети. Місцевий мешканець запропонував поліпшити екологічну ситуацію та закупити відповідне обладнання для переробки. До закриття петиції залишилось 9 днів, а її підписало лише 63 мешканці. Тож про яку екологічну свідомість може йти мова?

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі