В Україні запустили унікальний проект за участі Сергія Жадана

В Україні запустили унікальний проект за участі Сергія Жадана

Сергій Жадан: "Тексти тут підібрані специфічні, доволі інтимні"

В Україні запустили унікальний проект взаємодії між літературою Сергія Жадана, музикою Олексія Ворсоба, Томаза Сікори та візуальним образом Олі Михайлюк і Сергія Глови - коли працюють всі органи чуття. Творчий перфоменс отримав назву "роздІловІ".

На рівні підсвідомого - на рівні звуків, почуттів і дотиків - в роздІлових йдеться про любов і ніжність, війну, забуття й смерть, воскресіння в спогадах, сміх і тишу, і знову — про любов і ніжність. Під час виступу візуальна частина створюється наживо на скляній поверхні, а зображення транслюється на екран на сцені.

Зараз  проект активно  розвивається у віртуальному вимірі - розпочалася інтенсивна робота над цифровою версією.

«Сайт виник з пошуків форми, в якій ми будемо ділитися нашими творами зі світом. Оскільки роздІловІ — це не стандартний лінійний альбом, його неможливо викласти в мережу просто як набір треків, в ньому є певна циклічність, повернення до характерних станів і свої паузи, але є й доля несподіваного. Хотілося, щоб наш матеріал давав кожному можливість вхопити щось особисте. Кілька років ми не робили запис, хоч мали доволі багато матеріалу. Але потім зустріли Дмитра Лідера і в проєкту почалося нове - віртуальне – життя.», - коментує Оля Михайлюк, авторка ідеї.

Зараз тексти перекладаються англійською, німецькою, італійською, французькою, польською, чеською мовами. У вересні стартувала презентація проекту в Римі, Берліні, Празі й Варшаві. Це зустрічі з учасниками проекту роздІловІ — Олею Михайлюк, Сергієм Жаданом та Томашем Сікорою. В Києві діджитал частину проекту та плани щодо його перекладу на інші мови презентували на Книжковому Арсеналі.

Сергій Жадан: «роздІловІ» важко означити жанрово. Тексти тут підібрані специфічні, доволі інтимні. Найбільш приватні, і найбільш герметичні. Сюжету як такого немає. Є багато історій, голосів, присутня велика кількість якихось постатей, тіней, і сюжетом є саме співіснування людей у просторі, можливість порозуміння. Це дуже тонкі речі. Починаючи дійство, ніколи не знаєш, чи вдасться воно, чи ні. А якщо вдасться, то яким воно буде? Чи буде воно більш емоційним, чи буде більш стриманим. Чи буде приглушеним, чи більш патетичним. Це те, що може статися лише у поєднанні дуже різних енергетик і різних підходів. В принципі, те, що ми робимо кожен зокрема — це різні речі. Інші речі, інакші речі. Скажімо так: як в «Розділових», на своїх вечорах я вірші не читаю. (З інтерв’ю STYLEINSIDER.)

 

Цікаві факти про проект

-         Виступи ніколи не повторюються, змінюються тексти, режисура, інтонації, емоції

-         Візуальну частину Оля Михайлюк створює наживо під час показів. Її маніпуляції з пером та різними предметами і речовинами за скляним столом транслюються на великий екран в реальному часі. Це стик письма, графіки, тактильних відчуттів і новітніх технологій

-         На сайті Розділові можна ні тільки більше дізнатись про проект, подивитись відео різних років, але й створювати листівки з фрагментів поезій та малюнків і ділитися ними з друзями, стаючи співучасниками проекту.


 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі